Mamak

Mamak Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir. Mamak ilçesi Ankara il merkezine 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara merkezinden Mamak ilçesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mamak ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Aqua Vega Akvaryum: Mamak ilçesinde Doğukent Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Nata Vega Outlet içerisinde yer almaktadır. Aqua Vega Akvaryum Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ikinci büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahiptir. Nata Vega Outlet içinde 5 bin metrekarelik alana kurulu olan akvaryum 21 bölümden oluşmaktadır. Aqua Vega Akvaryumu iki kattan oluşmaktadır. Akvaryumun birinci katında hediyelik eşya dükkanları, cafe, tuz mağarası, adrenalin dünyası, deniz kabukları müzesi, restoran, dalış okulu ve pet shop yer almaktadır. Akvaryumun ikinci katında ise muhteşem güzelliğe sahip tünel akvaryum, cafe, amfi alanı ve dokunma havuzu yer almaktadır. Haftanın her günü ziyarete açık olan bu muhteşem akvaryumu gezebilir ve birçok deniz canlısını görebilirsiniz.

Mavi Göl Rekreasyon Alanı: Mamak ilçesinin ve Ankara ilinin en gözde dinlenme alanlarındandır. Büyük bir alana kurulu olan bu rekreasyon alanında büfe, çocuk oyun alanı, basketbol, futbol ve golf sahaları ve piknik alanları bulunmaktadır. Yeşillik içinde olan bu alan muhteşem bir dinlenme alanıdır. Sevdiklerinizle birlikte burada eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Mamak Hangi Şehirde
Mamak Haritası
Mamak Nasıl Gidilir
Mamak Nerede
Mamak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here