Sincan

Sincan Ankara iline bağlı bir ilçedir. Sincan ilçesi Ankara il merkezine 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım problemi olmayan Sincan ilçesine Ankara’dan minibüs, otobüs ya da banliyö trenleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sincan ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Ali Yakut Köyü Camii: Sincan ilçesine bağlı İlyakut Köyünde yer almaktadır. 14. Yüzyılın başında yapılan cami dikdörtgen planlı, çatılı ve kagir bir yapıda inşa edilmiştir. Tavana kadar yükselen alçı mihrap çokgen nişli, üstü mukarnaslı olarak inşa edilmiştir. İç ve dış mimarisi ile dikkat çeken Ali Yakut Köyü Camii görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Eski Bucuk Köyü Camii: Silcan ilçesine bağlı Eski Bucuk Köyünde yer almaktadır. 15. Yüzyılda bir yamaca yapılan bu cami, dikdörtgen planlıi kırma çatılı, kagir bir yapıdadır. İç süslemeleri ile dikkat çeken camii kiremit kaplı camisi ile sıradan cami görünümünden uzaklaşmıştır.

Harikalar Diyarı: Sincan ilçesinde yer alan Harikalar Diyarı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir park olarak hizmete açılmıştır. Avrupa’nın en büyük kentsel parklarından biri olan Harikalar Diyarı Sincan ilçesinin turizm açısından gelişmesini sağlamıştır. Harikalar Diyarı Parkında; spor alanları, piknik alanları, kültürel alanlar, yeşil alanlar, nikah salonu ve masal adası gibi rekreasyon alanları bulunmaktadır. Sincan ilçesinde bulunan masal gibi bir yer olan Harikalar Diyarını ziyaret edebilir ve burada sevdikleriniz ile eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Sincan Otelleri ve Sincan Otel Fiyatları

Sincan Gimsa
Sincan hangi şehirde
Sincan Haritası
Sincan Lale Meydanı
Sincan Merkez
Sincan Nasıl Gidilir
Sincan Nerede
Sincan

1 YORUM

  1. […] ilimizin Sincan ilçesinde yer alan Harikalar Diyarı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir park […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here