Keçiören

Keçiören Ankara ilinin metropol ilçesidir. Keçiören ilçesi Ankara ilinin nüfus olarak ikinci büyük ilçesidir. Keçiören ilçesi doğal ve tarihi birçok güzelliğe sahiptir. Keçiören ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Estergon Kalesi: Keçiören ilçe sınırlarında yer almaktadır. Keçiören ilçesinin hemen girişinde yer alan Estergon Kalesi bembeyaz rengi ve yüksekliği ile dikkat çekmektedir. Estergon Kalesinin içinde Türk geçmişini ve kültürünü yansıtan bir müze yer almaktadır. Kalenin giriş katında alışveriş yapılan dükkanlar ve küçük bir havuz yer almaktadır. Kalenin birinci katında Türk kültürünü yansıtan Etnograf Müzesi bulunmaktadır. Kalenin ikinci katında ise düğün salonu olarak da kullanılan büyük bir restoran bulunmaktadır. Kalenin seyir terasında Keçiören manzarasını izleyebilirsiniz.

Keçiören Şelalesi: Keçiören ilçesinin girişinde Kalaba Mahallesinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük yapay şelalesi olan Keçiören Şelalesi görünümü ile büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır. Keçiören Şelalesinin etrafı parklar ve çay bahçeleri ile çevrilidir. Ankaralıların gözde yerlerinden olan Keçiören Şelalesinde muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Şelaleye gittiğinizde düğün fotoğrafları çeken çiftler göreceksiniz. Keçiören Şelalesi ihtişamlı görünümü, temiz havası ve manzarası ile her yıl binlerce ziyaretçi almaktadır.

Keçiören Teleferik: Keçirören ilçesinde yer alan teleferik ülkemizin en büyük şehiriçi teleferiğidir. Toplam 16 gondol bulunan teleferik Botanik Bahçesi ve Tepebaşı Mevkii Güçsüzler Yurdu olmak üzere iki istasyonu bulunmaktadır. Ankara’ya kuş bakışı bir manzaradan bakma imkanı sunan Keçiören Teleferiğe binmenizi tavsiye ederim.

Deniz Dünyası (Akvaryum): Keçiören ilçesinde yer almaktadır. Deniz Dünyası içinde; akvaryum bölümü, Amazon ormanlarına benzetilen bir alan, seminer salonu, alışveriş mekanı, kafeterya ve deniz feneri yer almaktadır. Türkiye’nin ikinci büyük akvaryumu olan bu akvaryumda çok sayıda deniz canlısı bulunmaktadır. Muhteşem bir güzelliğe sahip Akvaryumu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Keçiören Ankara
Keçiören Hangi Şehirde
Keçiören Haritası
Keçiören Nasıl Gidilir
Keçiören Nerede
Keçiören Teleferik
Keçiören

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here