Güdül

Güdül Ankara iline bağlı bir ilçedir. Güdül ilçesi Ankara il merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Güdül ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Güdül Evleri: Güdül ilçe merkezinde yer alan toprak damlı, genellikle iki katlı olan kerpiç evler, camii, çeşme ve iş yerleri sit alanı kabul edilerek koruma altına alınmıştır. Güdül ilçesinin dar sokaklarında yer alan tarihi evler ilçeye tarihi bir hava katmaktadır. Güdül ilçesinde yer alan bu tarihi evleri ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Sorgun Göleti: Güdül ilçe merkezine bağlı Sorgun Köyünde ormanlık bir alanda yer almaktadır. Güdül ilçe merkezine 23 km uzaklıkta yer alan Sorgun Göleti yeşil tabiatı ile dikkat çekmektedir. Muhteşem bir doğa güzelliğe sahip olan Sorgun Göleti çevresinde günübirlik piknik yapılmaktadır. Çam ormanları ile kaplı bu alan bol oksijenli havası ile en çok tercih edilen yerlerdendir.

Kirmir Vadisi: Güdül ilçe merkezine bağlı Güdül- Kızılcahamam karayolu üzerinde bulunmaktadır. Yörenin turistlik merkezinde olan Kirmir Vadisi içinde tarihi öneme sahip mağaralar yer almaktadır. Turizme açılan bu mağaralar mutlaka görülmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerdendir.

Güdül Hangi Şehirde
Güdül Haritası
Güdül Nasıl Gidilir
Güdül Nerede
Güdül

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here