gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Milas Hakkında (Muğla)

Muğla ilinin büyük bir ilçesi olan Milas, Anadolu’nun güneybatısında yer almaktadır. Geçmişi 5 bin yıl öncesine kadar uzandığı düşünülen Milas kenti tarih ve kültür bakımından çok önem arz eder.

Tarihte birçok beyliğe başkentlik yapmış, 27 antik kent tarihi kalıntılarını barındıran ve bu kültür mirasını günümüze kadar taşıyan zengin bir kenttir.

Milas nerededir?

Milas, Anadolu’nun güneybatısında yer alır. Kuzeyinde; Bafa Gölü ve Menteşe Dağları olan Milas, kuzeyde Aydın; doğusunda Muğla; batısında Bodrum ile komşudur. Muğla‘nın ilçeleri arasında en fazla nüfusa sahip 3’üncü ilçe Milas ilçesidir. Zamanla kırsal nüfus azalırken, şehir nüfusunda artış yaşandı.

Milas Hangi Bölgededir?

Milas, Türkiye’nin batısında Ege bölgesinde Muğla ilinin bir ilçesidir. Muğla’nın Ege denizi kıyısındaki ilçelerinden bir tanesidir.

Milas Hangi Şehirdedir?

Milas, ülkemizde Ege bölgesinin Muğla şehrindedir. Geniş kitlelerce bilinen tatil köyleri, otelleri, plajları ve Osmanlı zamanından kalma tarihi yapıları vardır. Özellikle yoğunlaşan turist oranı ile birlikte yaz aylarında nüfusu fazlalaşmaktadır. Şehir merkezinde görülmeye değer tarihi yapıları barındıran kent, doğal güzellikleriyle de insanların ilgi odağı olmayı başarmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz