gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Minsk Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Minsk Beyaz Rusya olarak da bilinen Belarus ülkesinin başkentidir. Minsk kenti Avrupa’nın doğusunda Letonya, Litvanya, Ukrayna, Rusya ve Polonya arasında yer almaktadır.

Minsk Nerede

Minsk kenti Svislach, Minsk ve Niamiha Nehirlerinin kıyılarında yer almaktadır. Kent yaklaşık 2 milyon nüfusa sahiptir. Dümdüz bir ova üzerinde yer alan Minsk kenti içinde birçok yeşil alan, park, akarsu ve göl barındırmaktadır. Muazzam bir doğal güzelliğe sahip olan kent her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır.

Göz at ;

  1. Belarus’da Gezilecek 10 Yer
  2. Belarus Gezilecek Yerler
  3. Beyaz Rusya (Belarus) Nerede?
  4. Belarus’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Belarus Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Minsk Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. Minsk Gezilecek Yerler
  8. Minsk Gece Hayatı

İçinde birçok doğal güzelliği ve tarihi eseri barındıran kentte yer alan gezilecek başlıca yerler; 1905 ve 1910 yılları arasında inşa edilmiş olan Aziz Simeon ve Helena Kilisesi, kentin tarihi bölgesi Trinity’de bulunan küçük bir yapay ada olan Gözyaşı Adası, Bağımsızlık Bulvarı ile Zakharav Caddesi’nin birleştiği noktada bulunan meydanda yer alan 2. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Rus ve Belarus askerlerinin anısına 1954 yılında yapılmış olan Zafer Meydanı, Balerus Modern Milli Kütüphanesi, Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi, Botanik Bahçeleri, Ulusal Sanat Müzesi, Trinity Bölgesi Ve Belarus Opera ve Tiyatro Binasıdır.

Minsk kentinde karasal iklim hâkimdir. Kenti ziyaret etmek için en ideal dönem bahar aylarıdır. Minsk kenti Türkiye’den vize istememektedir. İstanbul’dan Minsk kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz