Moritanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına ayrıntılı bir cevap vermek amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz sorular cevap bulmuştur.

Göz at ;

 1. Nuakşot Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Moritanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Moritanya Nerede?
 4. Moritanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Moritanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kuzeybatı Afrika’da yer alan Moritanya, Vize isteyen ülkeler grubundadır. Buraya seyahat edecek Umuma mahsus pasaport sahibi (Bordo Pasaport) Türk vatandaşları vizeye tabi iken diğer pasaport sahibi vatandaşlarımız ise vizeden muaftır.

Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlarımız buraya gitmek için 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık olarak düzenlenen vizeleri ülke girişinde ücret karşılığında alabilmektedir. Yani anlayacağınız Kapıda vize uygulaması bulunmaktadır. Ben işimi şansa bırakmak istemiyorum. Ülkemizde alıp öyle gitmek istiyorum diyorsanız da ülkemizde bulunan dış temsilciliklerde alabilirsiniz. Şimdi vize için gerekli aşamaları başlıklar halinde size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

1- Moritanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Pasaport(10 yıldan eski olmamalı, en az 3 aylık geçerlik süresi olmalı, son 2 sayfası da boş olmalı)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Vize Başvuru Formu
 4. Talep Dilekçesi
 5. Ulaşım ve Konaklama rezervasyonu
 6. Seyahat Sağlık Sigortası
 7. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 8.  pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi
 9. Davetiye
 10. Kişinin geliri olduğuna dair belge(son 3 aylık maaş bardosu, emeklik emekli maaşı, gayrimenkul kira gelirleri vb.. )
 11. Mesleki Belgeler(Öğrenci Belgesi, Çiftçi Belgesi, Şirketin Ticaret ve Sanayi Odası Kaydı veya Faaliyet Belgesi, İşveren izin onay belgesi,SGK hizmet dökümü)

2- Moritanya’nın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Ankara Büyükelçiliği Oran Mahallesi, Şemsettin Bayramoğlu Sokak, No:7, Çankaya / ANKARA (0312) 491 70 63

3- Moritanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Moritanya Vize Ücreti; Vize türü, seyahat süresi ve döneme göre değişiklik göstermektedir. örneğin 30 günlük vize ücreti ortalama 170 EUro’dur. Seyahat edeceğiniz zaman ücretleri resmi kurumlarda en güncel haliyle kontrol edip öyle almalısınız.

4- Moritanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Moritanya Vizesi ortalama 7-10 iş günü içinde hazırlanır. Fakat iş yoğunluğuna göre bu süre artıp azalabilir. Siz yine de işinizi şansa bırakmamak için seyahatinizden en az 15 gün öncesinden vize başvurunuzu yapmalısınız

5- Moritanya Vize Başvuru Formu

Moritanya Vize Başvuru formu toplam 39 sorudan oluşmaktadır. Bu soruları eksiksiz ve güncel bilgilerinizle doldurun. İmzalayıp diğer evraklarla birlikte teslim edin. Forma ulaşmak için linki tıklamanız yeterlidir. << Moritanya Vize Başvuru formu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here