Mutlu Uçmanın 5 Altın Kuralı
Mutlu Uçmanın 5 Altın Kuralı

Yaz döneminin geldiği şu günlerde seyahat planlamalarımızı yaparken genellikle yaptığımız ilk iş kendimiz, arkadaşlarımız ya da ailemiz için bir uçak bileti almaktadır. Böylece planlama safhasının ilk aşamasını bitirmiş ve kendimizi güvende hissetmemiz için ilk adımı atmış oluruz.

Altın Kurallar

Seyahate çıkmadan önce size önereceğimiz bazı basit altın kuralları dikkate alırsanız eğer öngörülemeyen bilet fiyatlarından, yüzlerce lira kaybetmekten nakit kaybından ve baş ağrısından kurtulacağınızı düşünüyoruz.

Zamanlama

Uçak biletlerinizi kesinlikle öncesinden satın alınız. Bırakın son anı son haftalarda alınan biletler bile pahalıya gelmektedir. Size önerimiz en az 3 ay öncesinden bilet almanızdır.

Aktarmalara Dikkat Edin

Pek çok insan bilet alırken, bilet ekranında en az 1 aktarma yazıldığı halde buna dikakt etmez. Çünkü aktarmalar genellikle küçük puntolarla yazılır. Mümkünse aktarmasız bir uçuş planlayın.

Sezona Dikkat

Tatil yerleri yoğun oldukları sezonlarda yüksek ücrette uçak biletine mal olabilir. Eğer sezon dışı gitme imkanınız varsa bilet ücretlerini yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Hava Alanından Ayrılma

Hava alanına indikten sonra varacağınız , konaklayacağınız yere en ucuza “nasıl gidilir” mutlaka araştırınız. Yüksek taksi ücretlerinden kurtularak önemli miktarda parayı tatilinizde ek olarak harcayabilirsiniz.

Check-in

Hava alanına mutlaka biraz daha erken gelmeye çalışın. Check in saatini kaçırmayın sakın. Yoksa sonraki uçak bileti fiyatı sizin için oldukça can yakabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here