Orhaneli

Orhaneli Bursa’ya bağlı bir ilçedir. Orhaneli ilçesi Bursa il merkezine 70 km uzaklıkta bulunmaktadır. Orhaneli ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Karıncalı Köyü yakınlarında yer alan Termik Santralı Orhaneli ilçesinin ekonomi yönünden gelişmesini sağlamıştır. Orhaneli ilçesinin büyük kısmı ormanlarla kaplıdır. Ormanlık ve yeşil alanları ile gözde olan Orhaneli ilçesinde yoğun olarak piknik alanları bulunmaktadır. Orhaneli ilçesinde bulunan gezilecek yerler şunlardır:

Kaya Hamamları: Orhaneli ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Sadağı Köyünde yer almaktadır. Şifalı su kaynaklarına sahip Kaya hamamları M.S. 117-138 yılları arasında Orhaneli’nde hüküm süren Roma İmparatoru Hadrianus tarafından inşa ettirilmiştir. Günümüzde bir kısmı mevcut olan Kaya Hamamlarından hala şifalı sular akmaktadır. Kaya Hamamından çıkan su; romatizmalı hastalıklar, soğuk algınlığı ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Sıcak ve şifalı su kaynaklarına sahip Kaya Hamamları doğal çevresi ile de dikkat çekmektedir.

Orhaneli Kaya Hamamları

Karagöz Piknik Alanı: Ormanlar ile kaplı yeşil büyük bir alan olan Karagöz piknik alanı Orhaneli ilçesinde yapılan Karagöz Festivallerine de ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl haziran ayında burada Karagöz Festivalleri yapılmaktadır. Çeşitli konserler ve etkinliklerin yapıldığı Karagöz festivaline katılabilir ve burada doğanın harika manzarası eşliğinde piknik yapabilirsiniz.

Orhaneli Karagöz Piknik Alanı

Orhaneli Hangi Şehirde
Orhaneli Nerede
Orhaneli Nasıl Gidilir
Orhaneli Haritası
Orhaneli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here