Osmaniye Kent Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Osmaniye İlimizde bulunan Osmaniye Kent Müzesi, 1960’lı yıllarında Çamlık Tesisleri olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra Müzeye çevrildi. Müzenin ilk girişinde iki dev aslan heykeli bulunuyor. Bu aslan heykelleri Hitit dönemini simgeliyor. Daha sonra biraz gittikten sonra gücün simgesi olan koç boynuzları bulunur. Biraz daha öteye gittiğimizde ise müzenin içinde birçok şey göreceksiniz. Bir tarafında terzicilik, arasta çarşısı kurulmuş diğer taraftan şipşak Fotoğraf çekimi ve Osmaniye ilimizde unutulmaya yüz tutmuş meslekleri göreceksiniz. Bu müze Osmaniye ilimizin tarih boyunca bütün izlerini yansıtmaktadır. Kesinlikle gelip göreceğiniz bir yerdir.

Osmaniye Kent Müzesi Nerede?

Osmaniye Kent Müzesi, Osmaniye kent merkezinde bulunan Karaoğlanoğlu Parkı, Eski Çamlık Düğün Salonu Binasında yer alıyor.

Osmaniye Kent Müzesi Nasıl Gidilir?

Osmaniye Kent Müzesi şehrin merkezinde bulunur. Buraya yaya olarak ulaşabilirsiniz. Ya da şehrin her noktasında buraya toplu taşım araçları kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Osmaniye Kent Müzesi Ziyaret Saatleri

Osmaniye Kent Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü açık olup 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Osmaniye Kent Müzesi Giriş Ücreti

Osmaniye Kent Müzesi giriş ücreti bulunmamaktadır. Bu kadar güzel ve zengin bir müzeyi ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here