gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Polonya Nerededir? – Polonya Orta Avrupa’da bulunan bir Avrupa ülkesidir. Polonya ülkesinin batısında Almanya, güneyinde Slovakya, güneydoğusunda Ukrayna, güneybatısında Çek Cumhuriyeti, kuzeyinde Baltık Denizi, kuzeydoğusunda Rusya Federasyonu ve Litvanya, doğusunda Belarus bulunmaktadır.

Polonya Nerededir?

312.679 kilometrelik yüz ölçümüne sahip olan Polonya Avrupa’nın dokuzuncu, dünyanın altmış dokuzuncu büyük ülkesidir. 16 idari bölgeden oluşan Polonya’nın başkentinin Varşova şehridir. Bolivya ülkesinin resmi dili Lehçe dilidir.

Göz at ;

  1. Varşova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Polonya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Polonya Nerede?
  4. Polonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ayrıca ülkede İngilizce, Almanca ve Rusça dilleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Avrupa’nın en dindar ülkesi olarak bilinen Polonya ülke halkının yüzde doksanı Hristiyanlık dininin Katolik mezhebine mensuptur.

Polonya ülkesi ılıman bir iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlar Mayıs, Haziran, Eylül ve ekim aylarıdır. Polonya ülkesinin başkenti olan Varşova şehrinde uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Polonya ülkesine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here