gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Riyad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Riyad Suudi Arabistan ülkesinin başkentidir. Riyad Arap Yarımadasının orta kesiminde yer almaktadır.

Riyad Nerede

Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip olan Riyad ülkenin en kalabalık şehridir. Riyad 15 belediye bölgesine ayrılmıştır. Riyad Sarayları, müzeleri ve doğal parkları ile ön plana çıkmaktadır. Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır :

Bunları da Mutlaka Oku ;

  1. Riyad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Suudi Arabistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Suudi Arabistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Suudi Arabistan Nerede?

Riyad’ın eski mahallelerinde bulunan taş bloklarla çevrili kalın duvarlı 4 gözetleme kulesi olan Masmak Kalesi, 1920’den günümüze kadar olan uçakları sergileyen Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetleri Müzesi, kentin göz alıcı yapılarından biri olan 267 metre yüksekliğindeki Faysaliye Kulesi, kentin en popüler yerlerinden biri olan 25 hektarlık yemyeşil bir alanı kaplayan Salam Park, kentin eğlence merkezi olan Al Hokair TEMA Parkı, 20. yüzyılda Kral Abdülaziz tarafından inşa edilen Murabba Sarayı, Kral Abdülaziz Tarihi Merkezi, El Yamamah ve Hanife Vadisi ve Suudi Arabistan Ulusal Müzesi.

Çöl ikliminin etkisinin görüldüğü Riyad kentini ziyaret etmek için en uygun dönem sıcaklıkların 20 dereceye düştüğü kış aylarıdır. Türkiye’den Riyad’a direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here