Seyahat etmek için NEDEN İşinizi bırakmamalısınız

Türkiye’de olduğu gibi Dünyanın hemen her ülkesinde gezginler bulunmakta ve seyahat etmeyi tavsiye etmektedirler. Ancak bazı gezginlere göre mutlaka var olan işimizi bırakmalı ve yalnızca seyahate odaklanmalıyız şeklinde görüşler bulunmaktadır. Bu görüşe karşı çıkan bir gezgin Ruchika Vyas, görüşlerini şöyle anlatmaktadır.

İki yıl önce bir röportajda “Seyahat etmeyi çok seviyorsanız neden tam gün seyahat etmiyorsunuz? Neden bir masa işinde çalışıyorsunuz? gibi bir soru vardır. “Ben şunları söyledim:” Bir ofiste uyarıcı bir ekiple çalışarak, yıl içinde yaptığım yolcuklukların tadını çıkarıyorum. Bir takımla çalışmayı çok seviyorum; Beyin fırtınası; birlikte çalışma dostluğu. Zaman çizelgelerinin baskısı ve sonunda elde ettiğimiz sonuçlarla var olduğumu düşünüyorum. “Ancak soruyu soran kişi ikna olmamıştı. Neden bilmiyorum; kendisinin de bir ofiste çalıştığını ve bu fikri beğenmediğini belirtti.

Seyahatten hoşlanan gezginler her zaman işimizi gücümüzü bırakıp tam zamanlı olarak yola çıkmamız gerektiğini ve tüm vaktimizi seyahat makaleleri yazarak geçirmemizi tavsiye ederler. Ama ben bu fikirde değilim. Tam gün başarılı bir şekilde bu işi yapan sadece birkaç yazar / blog yazarı var. Ve saygımızı hak ediyorlar çünkü bu çok kolay değil. Seyahat gerçekliği hayal ettiğinizden çok farklı.

Algı – Gerçek

Hep yeni insanlarla tanışma, dağ manzaralı odalarda yaşama ya da bir kumsala açılan evlerde kalma bu işin tek gerçeği değil. Yolda olmak çok yalnız kalmak demektir. Ailenizin ve arkadaşlarınızın gerisinde kalacaksınız; Onları aylarca görmeyeceksiniz. Ve sınırsız zenginliklere erişemediğiniz sürece kendinizi ayakta tutmak için çok para kazanmanız gerekecek.

Seyahat etmek tutkulu olmak, dünyayı görmek için bir sonraki uçağa atlamak için gerekli olan şeyse, o zaman herkes bunu yapardı. Ama bilmiyorlar. Ve onların nedenleri var. Fakat yolda olanlar, tam gün seyahat edenler ailelerine karşı borçlarını ve sayısız sorumluluğunu yalnızca geride bırakıyorlar. Ve para, insanların işlerini bırakarak tam zamanlı seyahat etmesini engelleyen tek faktör değildir. Aylardır evden uzakta, dağlara doğru doğa yürüyüşü yaparken veya parke taş döşeli sokaklarda yürümek herkes için sağlıklı olmayabilir.

Ve uzun vadede seyahat etme olanağına sahip olsan bile, kim isteyeceğini söyleyebilir? Seyahat etmek için belirli özelliklere sahip olmalısın. Instagram’da paylaşmak için her zaman bunu yapamaya bilirsin. Tahmin ettiğinizden çok daha zordur tam zamanlı seyahat etmek. Hareket halindeyken beklenmedik zorluklarla yüzleşeceksiniz ve dalmaya başlamadan önce hazırlıklı olmalısınız. Yolda olmak yalnız kalmak demektir. Gerçekten yalnız seyahatten hoşlanırım, ancak her zaman eğlenceli değildir. Biriyle paylaşım yapmak isteyeceğiniz çok anınız olacaktır. Arkadaş edinirsiniz, ancak sonunda bir sonraki hedefe geçeceksiniz ve kendiniz tekrar başlayacaksınız. Ailenizin ve arkadaşlarınızın boşluğunu dolduramayacaksınız. Doğum günlerini, düğünleri ve bebekleri kaçırabileceksin ve bıraktığın yerde kalmayabilirler. Yalnız seyahat etmek için oldukça mücadele etmelisiniz.

Kalacak harika bir yer bulamazsınız. Bulabildiğiniz her şeyi yapmanız gerekecek, bu da bazen uyuyacak bir yatak anlamına gelebilir. Kerala benim ilk gezimdi ve oda rezervasyonum olmasına rağmen başka birine verilşti odam. Son dakika alternatifi bulmaktan başka seçeneğim yoktu. Her zaman şanslı olmayabilirsiniz. Ve seyahatlerinizi sürdürebilmek için, hayatınızı devam ettirebilmek için bir yol bulmanız gerekecek. Seyahatlerimde bir süre serbest çalışmış olsam da yeterince iyi ödeme yapılmazdı ve ödemeler hiç zamanında ödenmezdi. Gittiğiniz sırada kariyeriniz bir arka koltuk alabilir ve döndüğünüzde sıfırdan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Veya şans getirebilir ve çağrınızı yoldan bulabilirsiniz.

Sonuç

Bence önce, beklentilerinizi yönetin ve bir plan yapın. Sahip olduğunuz deneyimler için hazırlıklı olun ve maddi olarak güvenli olmanın bir yolunu bulun. Başarılı bir şekilde aylarca seyahat etmeyi başarmış birçok seyahat blog yazarını tanıyorum ve tam zamanlı işlerine geri dönmek gibi bir niyeti yok. Ancak, sahip oldukları yerlere ulaşma yolunda birçok engeli aştılar ve zorlu bir yolculuk yaptılar. Başarmadan önce çok şey yaşadılar.

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve gök kuşağınızı kovalamak için hayatınızı geride bırakmak isterseniz yapın. Unutmayın, sonsuz yola çıkmak cazip geliyor, ancak darbeler ve çatlaklarda var; bu yüzden hepsini kucaklamak için hazır olmalısınız.

Not: Yukarıda metin bizim bir seyahat sitesinden derlememizdir. Çeviri hataları olursa affoluna.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here