Skogskyrkogården Mezarlığı(Orman Mezarlığı)
Skogskyrkogården Mezarlığı(Orman Mezarlığı)

Skogskyrkogården Mezarlığı Nerede, Nasıl Gidilir?– İsveç’in başkenti ve İskandinavya’nın en büyük şehri Stockholm’da yer alan Skogskyrkogården Mezarlığı veya diğer ismiyle Orman Mezarlığı, 1989 yıllında Gunnar Asplund ve Sigurd Lewerentz tarafından tasarlanan Avrupa’nın en büyük Mezarlığıdır.

Avrupa’da bulunan mezarlıklar içinde en popüler en renkli ve aynı zamanda en büyük olan Orman Mezarlığı, Uçsuz,bucaksız bir orman içinde yer almaktadır. Son derece sade ve estetik taşları vardır. Ayrıca mezarlığın girişinde bir de kilise bulunur. Bu mezarlık yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Bu mezarlık 1994 yıllında Unesco Dünya Miras Listesinde yerini almıştır.

Skogskyrkogården(Orman) Mezarlığı Nerede, Nasıl Gidilir?

Skogskyrkogården Mezarlığı, İsveç’in başkenti Stockholm’un Enskededalen semtinde bulunur. Buraya ulaşmanın en kolay yolu metro hattına binip SkogSkogskyrkogården İstasyonunda inmeniz gerekir. Ya da 183 numaralı otobüs hattı ile de buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu mezarlık günün 24 saatti ziyarette açıktır. Mezarlık ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları da 08-508 301 91 numaralı telefondan mezarlık yönetimi ile irtibata geçin.

Göz at ;

 1. Stockholm Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsveç’te Gezilecek 10 Yer
 3. İsveç Nerede?
 4. İsveç’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Kalmar Kalesi
 7. Lund Katedrali
 8. Lilla Torg-Küçük Meydan
 9. Öresund Köprüsü
 10. Malmö Şehir Kütüphanesi
 11. Uppsala Katedrali
 12. Visby City Wall
 13. Drottningholm Kraliyet Sarayı
 14. Skogskyrkogården Mezarlığı
 15. Stockholm Belediye Binası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz