Tayland Kültür ve Gelenekleri
Tayland Kültür ve Gelenekleri

Tayland’da Dikkat Etmeniz Gerekenler

Güney Asya ülkesi Tayland, sadece ülkemizde değil aynı zamanda Dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından birisidir. Peki Tayland ülkesine gittiğiniz zaman sizi nasıl bir gelenek görenek bekliyor, kültürel yapıları nasıl ve sizi neler bekliyor.

Tayland dili Thai dilidir. Tahice dilini konuşmaktadırlar. Fakat otellerde ve turistik alanlarda İngilizce konuşan birilerini bulabilirsiniz. İletişim problemi yaşamamak için bir tane sözlük almayı unutmamalısınız. Yolculuk yaparken yanlış bir yere gitmemek için adresi yazarak göstermeniz her zaman sizin lehinize olacaktır.

Tayland ülkesinde resmi din Budizm dinidir. Tayland şehirlerinin hemen hepsinde bir çok yerde Buda heykelleri göreceksiniz. Tapınakların çoğunda uzun pantolon, uzun eşarp ve uzun etek giyenleri göreceksiniz.

Tayland’da kesinlikle Krala saygısızlık anlamına gelebilecek sözler ve davranışlarda bulunmayın sakın. Tayland halkı krallarıyla gurur duymaktadırlar ve Kralla ilgili şaka dahi olsa dikkat edin. Eleştiri yapmayın ve elinizden geldiğince kibar olun. Taylandlılar kibarlığa ve tavırlara çok dikkat ederler. Ellerinizi birleştirip şükranlarınızı sunabilirsiniz.

Tayland’ın hemen her yerinde organik yiyecekler bulabilirsiniz. Tayland’ın meşhur yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Hava genellikle çok sıcak olduğundan yanınızda her zaman suyunuzu, güneş kreminizi ve yazlık elbiselerinizi yanınıza almayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz