6. Boryeong Mud Festival

Temmuz ayı, Dünya genelinde özellikle tatil sevenler için atlar, boğalar veya su mandası yarışları gibi pek çok aktiviteye sahiptir. Temmuz ayı tatil demektir ve Afrika’dan Endonezya’ya, Norveç’den Asya’ya kadar yolda olmak için iyi bir aydır. Daha fazla sıcaklıklar ve daha uzun gün ışığı ile saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Temmuz ayında ziyaret edebileceğiniz en iyi yerlere genel bir bakış atalım:

10. Negara Boğa Yarışları

Negara şehrinde buffola yarışlarını izlemek acayip heyecan verici olabilir.

10. Negara Boğa Yarışları

9. Gion Matsuri – Kyoto

Japonya’nın Kyoto şehrinde yer alan Gion bölgesinden düzenlene ve 1 ay boyunca süren kutlamaların en göze çarpan kısmı 25 kat yüksekliğinde ve 12 ton ağırlığa sahip şamandıralarla geçit törenidir.

9. Gion Matsuri in Kyoto

8. Western Fjords

Norveç’in ünlü fiyortlarını ziyaret etmek için en uygun zaman, Temmuz ayıdır. Norveç’in 23 saatlik gün ışığına sahip olması, yolculara mavi su, buzullar ve dağların muhteşem manzaralarını göstermektedir. Temmuz ayında Norveç, en sıcak havasına sahiptir.

8. Western Fjords

7. Bastille Day – Paris

14 Temmuz’da Fransızlar, 4 Temmuz’da Amerikalılara karşı kazandıkları zaferin kutlamasını yapmaktadırlar. En büyük kutlama, Paris’in en büyük ve en eski askeri geçitlerinin Champs-Élysées’de gerçekleştiği Paris’te gerçekleşiyor.

7. Bastille Day in Paris

6. Boryeong Mud Festival

Güney Kore’nin Boryeong kentindeki yıllık Çamur Festivali’nden keyif almak için mutlaka gidilmesi gereken rotalardan birisidir.

6. Boryeong Mud Festival

5. Masai Mara National Reserve

Kenya’daki Masai Mara’yı ziyaret etmek için en popüler aylardan biri Temmuz’dur. Ünlü yaban hayatı göçü Masai Mara’ya ulaştığında, wildebeest ve zebralar bu ayda hayli fazladır. Bu hayvanlar sadece muhteşem manzaralar sunmakla kalmaz, aynı zamanda aslanlar ve leoparlar gibi yırtıcı hayvanlar için gerçekleşmesi beklenen yemeklerdir. Hayvanları Kenya’nın en popüler oyun parkında görmek için en iyi zaman ise şafak vakti ve alaca karanlıktır. Şanslıysanız zürafalar, babunlar, su aygırları ve filleri de görebilirsiniz.

4. Calgary Stampede

Dünyadaki en ünlü rodeolardan biri olan Calgary Stampede, kökenlerini 1800’lerin sonu ve 1900’lü yılların başlarındaki vahşi batı gösterilerine geri götürür. Temmuz ayında vakti ve parası olanların kaçırmaması gereken boğa güreşleridir.

4. Calgary Stampede

3. Ulaanbaatar – Nadaam Festival

Nadaam, başkent Ulaanbaatar’da gerçekleşen büyük bir kutlamadır ve her yıl Moğolistan’da düzenlenen spor yarışmalarının yer aldığı bir festivaldir. Etkinlikte Moğol güreşi, okçuluk ve uzun mesafe at yarışları yapılmaktadır.

3. Ulaanbaatar – Nadaam Festival

2. Palio di Siena

Siena’daki İtalyanların Palio’su, belki de İtalya’daki en ünlü at yarışıdır. Yarışlar, 13. yüzyılda Siena askeri birliğini savunan Madonna dell’Assunto’ya saygı amaçlı yapılmaktadır.

2. Palio di Siena

1. Running of the Bulls in Pamplona

Bu bir Boğa yarışı festivalidir. Kızgın boğalar önünde koşmak ister misiniz. Tatilciler, Temmuz ayında San Fermin Festivali için İspanya’nın Pamplona şehrine gitmek isteyebilir. San Fermin festivali en az 14. yüzyıla kadar uzanır ve açılış havai fişeklerle yapılır. Caddede 6 boğa serbest bırakılır ve heyecan başlar.

1. Running of the Bulls in Pamplona

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here