Tepebaşı Eskişehir

Tepebaşı Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Tepebaşı; Eskişehir ilinin 2008 yılında büyük şehir olmasıyla il merkezinin ikiye bölünmesi ile ilçe olmuştur.

Tepebaşı İlçesi

Tepebaşı ilçesi Eskişehir’in merkez ilçesidir. Tepebaşı ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Sazova Parkı

Ülkemizin en büyük parkı olan Sazova Parkı Tepebaşı ilçesinde Sazova mahallesinde yer almaktadır. Sazova Parkı içine bulunan yapılardan dolayı ülkenin en özgün parkıdır. Büyük ve güzel park olan Sazova Parkı içinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası, amfi tiyatro, ağaç evler, restoranlar, kafeler, çeşitli oyun grupları ve hediyelik eşya satan yerler bulunmaktadır. Parkın en dikkat çeken yapısı Türkiye’deki birçok ünlü yapının mimarisini taşıyan Masal Şatosu’dur. Park içine birçok farklı ve güzel yapı göreceksiniz. Öyle ki Sazova Parkı çok büyük olmasına rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Keyifli bir gezi için Sazova Parkını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Japon Bahçesi

İlçe merkezinde Sazova Mahallesinde yer almaktadır. Eskişehir Belediyesi ve Japon Türk Kültürel Değişim Derneği çalışmaları sonucunda 2010 yılında hizmete açılmıştır. Japon Bahçesi içinde gölet, köprüler, yeşil alanlar, yürüyüş yolları, şelale, amfi tiyatro ve kafe bulunmaktadır. Özellikle bahçede yer alan Japon Kirazı ağaçları etrafa saçtıkları mis kokusu ile dikkat çekmektedir. Muhteşem güzelliğe sahip Japon Bahçesini görmenizi tavsiye ederim.

Kent Park

Tepebaşı ilçesinde Eskişehir Otogarının hemen arkasında yer almaktadır. Kent Park içinde Türkiye’nin tek yapay plajı bulunmaktadır. Park içinde yapay plaj dışında yüzme havuzları, oyun grupları, yürüyüş parkurları, gölet, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Harika bir güzelliğe sahip ve çok büyük olan Kent Parkta keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Tepebaşı Eskişehir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz