Tuğba - Kerim Gezginler
Tuğba - Kerim Gezginler
Benim adım Tuğba Demir Veyisoğlu ve eşim Kerim Veyisoğlu. Eylül 2018 de evlendik,okul arkadaşımdı ve evet o da bir gezgindi.. Yollar Prag da kesişti ve o gün bugündür birlikte geçirmediğimiz bir gün bile yok.. Evlenmeden öncede sonrada yani kendimizi bildik bileli hep geziyorduk zaten. Başka bir hayat bilmiyoruz ki..
 Bizim için önemli ve anılarla yüklü bir şehir var.. ‘Aşıklar Şehri’ diyor bir kısmı..Bir kısmı da ‘Altın Şehir’ Sonbahar da gittiğinizde kendinizi bir masaldaymış gibi hissediyorsunuz.Burnunuzda ünlü tatlıları Trdelnik, kulaklarınızda Charles Köprüsünden yükselen John Lennon şarkıları.. Bakıp gördüğümüz açık kahverengi gotik çatılar ve astronomik saatin hüzünlü hikayesi.. Karlovy Vary nin renkli evleriyle mest oluyoruz. ve hatta,dans eden evlere eşlik ediyoruz.. Nazım ve Sonya’nin buluştuğu kafede sıcak birşeyler içip, Petrin tepesinden izliyoruz Orta çağ şehrini..
Tuğba - Kerim
Tuğba – Kerim
 İkimizde aslında ayrı ayrı 2015 yılında geldik Prag’a.. Köprü de Aziz John Nepomuk heykeli var.Rivayete göre dilek dilenir ve kabul olduğu söylenir..Bizde ayrı geldiğimiz yerde aynı dileği diledik..Gerçek aşkı bulup bir gün onunla buraya gelmeyi.. Ve geldikte..Biz birbirimizi bulduğumuz için çok şanslıyız..
 Çok fazla ülke gezdim.İlk gittiğim ülke Hollanda olmasına rağmen asıl gezilerime; Balkanlarla başladım.Orta Avrupa ve Avrupa olarak bir rota belirledim.Toplamda 64 ülke var. Tamamlanmasına ise sadece 14 ülke kaldı.Sonraki rota kesinlikle Amerika.. Maneviyatı yüksek olan Nepal,şuan gezmenin aşırı tehlikeli olduğu Tayland, kalabalıkta kaybolacağımız Hong Kong vs.. emeklilik planlarında..
Dışarıda kesinlikle başka hayatlar var ve o yaşamlara dokunmak onlardan biriymiş gibi bir gün geçirmek bile yola çıkma hissini uyandırmaya yetiyor..İçinizdeki yollar hiç bitmesin..Sen de yola çık,yollar açık!
 Sevgilerimizle;
 Tuğba & Kerim 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here