gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Üsküp Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Üsküp Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Üsküp ülkenin kuzeyinde Vardar Nehri yatağında Vardar Vadisinde yer almaktadır.

Üsküp Nerede

Üsküp ülkenin politik kültürel ekonomik ve akademik merkezidir. Kentin ortasından geçen Vardar Nehri kenti ikiye ayırmaktadır. Kendi doğal bir güzellik katan Vardar Nehri üzerinde birçok tarihi köprü bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Üsküp Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Makedonya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Makedonya Nerede?
  4. Makedonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Makedonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Tarihi ve doğal güzellikleriyle pek çok turistin ilgi odağı olan Üsküp kentinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Kentte gezilecek yerler şunlardır: Osmanlı padişahları Yavuz Sultan Selim’in ve 2 Beyazıt’ın veziriazamı Mustafa Paşa tarafından 1492 yılında yaptırılan Mustafa Paşa Camii, Üsküp çarşısının göbeğinde yer alan 15. yüzyıldan kalma Bedesten, 1972 yılında inşa edilen Aziz Ohrid Kliment Katedrali, ülkenin en merkezi yerlerinden biri olan Üsküp Meydanı, Makedonya Mücadele Müzesi, kentin önemli simgelerinden olan 1451 ve 1469 yılında Fatih Sultan Mehmet himayesinde inşa edildiği tahmin edilen ve mimarı Mimar Sinan olarak geçen Taşköprü, Vardar Nehri’nin kuzeyinde bulunan Üsküp Kalesi ve Üsküp şehir Müzesi.

Nemli subtropikal iklime sahip olan Üsküp kentini ziyaret etmek için en ideal dönem yaz aylarıdır. Üsküp kentine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here