Van Backpackers Hostel
Van Backpackers Hostel

Geçtiğimiz günlerde tesadüfen denk geldiğim ve hemen ziyaret ettiğim Van Backpackers Hostel, yeni açılmasına rağmen beklentilerimin çok üzerinde ve tatlı mimarisiyle misafirlerini ağırlayan bir hostel izlenimi verdi bana.

Bildiğiniz gibi Hostel konaklama türü Avrupa’da doğmuş ve sonrasında hızla Dünyada yayılmış ucuz, güvenlikli ve seyyah gençlerin sıklıkla kaldığı otel türlerinden birisidir.

Avrupa’da neredeyse 100’den fazla Hostelde kalan biri olarak Van Backpackers Hosteli gezme ve sahibi Mehmet beyle tanışma fırsatı yakaladım. İlk amacım Hosteli diğer Avrupa hostelleriyle kıyaslamak ve eksi artılarını çıkarmaktı. Hosteli gezdim ve Avrupa’da ki muadillerine nazaran çok daha nezih, ilgili ve misafiri için elinden geleni yapan bir hostel olduğunu yerinde teşhis ettim.

Aslına bakarsanız Mehmet beye Hostel kültürünün Doğu Anadolu’da hiç olmadığını ve burayı açarken ne düşündüğünü merak ettiğimi sordum. Kendisi de tüm sorularımı memnuniyetle yanıtladı. Hosteli tamamen kendi imkanlarıyla ve borç para alarak açmış. Devletten tek bir kuruş yardım almamış. Hostelin gerek inşaat ve tamir sürecinde ve gerekse tüm işlemlerinde bizzat emek vermiş ve hayli yorulmuş.

Hostelde halen 24 saat açık resepsiyon, ücretsiz wi-fi ve her katta banyolar var. Üstelik oda fiyatları Van’ın ve Doğunun en uygun fiyatlarına sahip. Çok iyi dekore edilmiş ve tek amacım misafir memnuniyeti olduğu ise aşikar.

Van’a geldiğiniz zaman mutlaka Van Backpackers Hostel’de kalın. Mehmet beye, Van’a ve bölgeye risk alıp böyle güzel bir Hostel açtığı için teşekkür ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here