Wroclaw's Dwarfs(Wrocław'ın Cüceleri)
Wroclaw's Dwarfs(Wrocław'ın Cüceleri)

Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri) Nerede, Nasıl Gidilir?– Güneybatı Polonya’daki tarih kent Wrocław’da yer alan Wrocław’ın Cüceleri, mutlaka gezilip görülmesi gereken 20-30 cm boyundaki küçük heykellerdir.

Burada bulunan cüce heykelleri, komünizm dalgasının geldiği dönemlerde ”turuncu” lakaplı komünizmi destekleyen bir grubun anısı olarak kalmıştır. 2005 yıllından berri ise bu cüce heykeller, turistik olarak kabul edilmiştir. Bölgede yaklaşık 350 tane cüce heykeli bulunur. Bunların her biri oldukça komik, sevimli ve dikkat çekicidir. Bölgede bulunan tüm cüceleri gezerek ziyaret edebilirsiniz. Bunun için akılı telefonda bir harita uygulaması var. Onunla buluyorsunuz. Tüm cüceleri bulan bir inanışa göre dilekler kabul oluyormuş. Bu cücelerin 6 tanesi şehir dışında bulunur.

Şehri gezdiğinizde her an bir köşede karşınıza bir cüce çıkabilir. Bu nedenle Wrocław, cüceler şehri olarak da bilinmektedir. her yıl Eylül ayında Wrocław’da Cüceler festivali yapılmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu festivalle katılın. Oldukça eğlencelidir.

Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri) Nerede, Nasıl Gidilir?

Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri), Güneybatı Polonya’daki tarih kent Wrocław şehrinin merkezindeki pazar meydanı üzerinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için ilk önce ülkemizden kalkan uçaklarla Varşova kentine ulaşmanız gerekir. Daha sonra buraya karayolu ile aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz At;

 1. Varşova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Polonya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Polonya Nerede?
 4. Polonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Eski Şehir Meydanı Pazarı
 7. Barış Kiliseleri
 8. Malbork
 9. Wawel Katedrali
 10. Wawel Kraliyet Kalesi
 11. Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri)
 12. Bakire Meryem Kilisesi-Krakow
 13. Market Meydanı
 14. Oskar Schindler’in Fabrikası
 15. Ana Meydan (Rynek Glowny)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz