gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Yeni Delhi Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Yeni Delhi Hindistan’ın başkentidir. Güney Asya’da yer alan Yeni Delhi kozmopolitik bir şehirdir.

Yeni Delhi Nerede

Hindistan’ın Kuzey bölgesinde yer alan Yeni Delhi eşsiz mimarisi ve tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Yeni Delhi kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ; 

  1. Hindistan Gezilecek Yerler
  2. Hindistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Yeni Delhi Nerede
  4. Hindistan Nerede?
  5. Hindistan Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Hindistan Vizesi

Hindistan’ın en büyük camisi olma özelliğini taşıyan 1644 yılında Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından inşa edilen Jama Masjid Camii, etkileyici mimarisi ile göze çarpan Hindu tapınaklarından biri olan Swaminarayan Akshardham, kentin en önemli turistik merkezlerinden biri olan 1193 yılında inşa edilen 73 metre yüksekliğinde Kutub minar, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Hindistan’ın ilk bahçeli türbesi olan Hümayun Türbesi, Yeni Delhi Merkezi’nde bulunan 42 metre yüksekliğindeki zaferi temsil eden Hint Kapısı, Gandhi Müzesi, Hare Krishna Tapınağı, Bahai Tapınağı, Jain Tapınağı ve Ganj Nehri.

Yeni Delhi subtropikal iklime sahiptir. Yeni Delhi’yi ziyaret etmek için en elverişli tarih aralık ve mart aylarıdır. İstanbul’dan yeni Delhi kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here