Seyyah Avukat - Muhammet Doğan
Seyyah Avukat - Muhammet Doğan

Osmaniye Dağcılık Kulübü Başkanı ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi sayın Muhammet Doğan beyefendiyi, kendi kaleminden sizlere tanıtmak istiyoruz. Teşekkür ederiz.

Yolda olmak, benim için bir arayış ve insanın kendi ruhuna yolculuğudur. Bu nedenle gittiğim yerlerde doğaya ve sosyal hayata karışmaya çalışırım. Bir yerin tarihi kadar doğası da görülmeye değerdir. Neredeyse tüm Türkiyeyi gezdim ve 28 ülkeye gittim. Her yörenin kendine has bir kültürü var ve bunları görmek benim için büyük bir mutluluk oldu.

Seyyah Avukat

Yolculuklarım sırasında bir çok yeni dost edindim, güzel anılar biriktirdim. Yaşadığım en kötü olay Hindistan’da telefonumun çalınmasıydı. Nepal’de depremde yıkılan bir Budist tapınağı yeniden inşa ediliyordu ve ben o inşaatta gönüllü çalıştım, kadın işçiler ile inşaata kum taşıdım.. Bu, en güzel anılarımdan biridir..

Gezgin Muhammet Doğan
Gezgin Muhammet Doğan

Dağcılık faaliyetleri de hayatımda önemli bir yere sahiptir.Zira halen Osmaniye Dağcılık Kulübü Başkanıyım ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim. Avukatlık mesleğinden arta kalan tüm zamanlarda ya bir seyahatteyim ya da dağlarda.Doğa ve doğayı korumak hassas noktamdır. Doğayı sevmek yetmez, tüm insanlık olarak korumak zorundayız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz