Ziga Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama

Aksaray ili, Güzelyurt ilçe merkezi sınırlarında bulunan Ziga Kaplıcaları, 47 derece sıcaklığında olup birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır.( Göz, metabolizma, romatizma ve kadın hastalıkları vb..)

Burası Bakanlar Kurulu kararı ile koruma altına alınmıştır. Yapılaşmaya izin verilmemektedir. Var olan tesislerle devam edilmektedir. Buraya gelmeyi düşünüyorsanız daha önceden rezervasyon yapmanız gerekir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Ziga Kaplıcaları Web Sayfasını ziyaret edin.

Ziga Kaplıcaları Nerede?

Ziga Kaplıcaları, Aksaray ili, Güzelyurt ilçe sınırında bulunan Yaparakhisar köyünde bulunur. İlçe merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunur.

Ziga Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için Aksaray kent merkezinde Yaprakhisar Köyü ile Ihlara Beldesine giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da tabelaları takip ederek şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz.

Ziga Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Ziga Kaplıcaları’nda konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Burada bulunan tesis 48 oda ve 96 yatak kapasitelidir. Ayrıca 2 adet kapalı havuz bulunmaktadır. BU tesis Mayıs-Eylül ayları arasında hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz