Balıkesir Edremit Antandros Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir?

Balıkesir ili, Edremit ilçe sınırında bulunan Antandros Antik Kenti, 2000 yıllından berri yapılan kazılarla tarihin birçok karanlık noktasını aydınlatmayı başaran bir yerdir.

Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bu antik kentte yapılan kazı çalışmaları sonucunda gezilip görülecek birçok tarihi eserler çıkarılmıştır. Köklü bir tarihe sahip bu antik kent turistlerin ilgi odağı olmuş durumda. Sıkılmadan gezeceğiniz açık hava müzesini andıran bu antik kente mutlaka uğramalısınız. Ayrıca burada 800 yaşında olan bir zeytin ağacı bulunur. Bu ağacı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Antandros Antik Kenti Nerede?

Antandros Antik Kenti, Balıkesir’in Edremit ilçesinin Altınoluk beldesinin yanında bulunan bu antik kent İda Dağı eteğinde kurulmuş bir antik kenttir. Altınoluk Beldesine 2 km uzaklıkta bulunur.

Antandros Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Balıkesir il merkezine yaklaşık 115 km uzaklığında bulunan Alınoluk Beldesine şahsi aracınızla bir saat yolculuktan sonra Edremit ilçesine burada 8 km sonra Akçay’a, Akçay’dan sonra da 17 km daha devam ettiğinizde Altınoluk ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Balıkesir otogarından kalkan otobüslerle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here