Aros Yaylası

Nerede: Artvin

Nasıl gidilir: İlimizin Yusufeli ilçesine geldikten sonra buradan Kılıçkaya Belediyesine ait küçük ve arazili araçlarla ulaşım mümkündür.

Hangi bölgede: Karadeniz Bölgesi

Şehir merkezine ne kadar uzaklıkta: 76+28=104 km

Yaylada konser
Yaylada konser

Artvin ilimizin Yusufeli ilçesine bağlı Kılıçkaya Beldesinde bulunan Aros Yaylası ile ilgili gözlemlerimizi aktaracağız.

Yaylada güreş yapılırken
Yaylada güreş yapılırken

Şehirden yola çıkıp yaylaya yaklaştığımızda bizi farklı bir hava karşılamaktadır. O havanın vermiş olduğu enerji birde üstüne manzarası da eklenince insan adeta büyülenmektedir. Burada yöre halkı ile yaptığımız hoş sohbetler ve misafirperverlikleri bizi mutlu etti.İlimizde bulunan bu yayla hem yöre halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler için vazgeçilmez bir yerdir. Bu yayla özelikle yaz aylarında çok renkli sahnelere şahit olmaktadır. Burada her türlü eğlence bulmak mümkündür.  yağlı güreş, boğa güreşi, at yarışları yapılır. Ayrıca  buraya sanatçılar gelip konser verirler. Yöre halkı ve ziyaretçilerle birlikte halay çekip horon teperler. Buraya uğradığınızda Akşama kadar doyasıya eğlenebiliyorsunuz.  Her temmuz ayının ikinci haftasında burada festival düzenlenmektedir. Buraya bölgeden ve değişik illerden gelen birçok insanı görmek mümkündür. Aynı yörede ve aynı güzellikte Harguvar yaylası da bulunmaktadır. Bu yayla da yaz aylarında çok hareketli olmaktadır.

yaylada halay çekerken
yaylada halay çekerken

Sonuç olarak yolunuz buraya düşerse şehrin kalabalığından kurtulmak ve biraz temiz hava almak istiyorsanız buyurun sizi de Artvin ilimize bekliyoruz.

Aros Yaylası
Aros Yaylası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here