gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bissau Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir ? – Bissau Afrika kıtasında yer alan Gine Bissau Cumhuriyetinin başkentidir.

Bissau Nerede

Bissau Atlas Okyanusunda Geba Nehri kıyısında yer almaktadır. Bissau kenti Gine Bissau ülkesinin en büyük şehri, liman kenti, idari ve askeri merkezidir. Bissau kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler;

Göz at ;

  1. Gine Bissau Nerede?
  2. Gine-Bissau’da Gezilecek 10 Yer
  3. Gine-Bissau’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Gine-Bissau Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Bissau Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti

Şehir merkezinde yer alan 1945 yılında eski bir Roman Orta çağ Kilisesinin yerine inşa edilen Igreja Bissau Kilisesi, kentin en dikkat çeken yapısı olan Başkanlık Sarayı, Geba Nehri üzerinde yer alan Bissau Limanı, 1969 yılında Portekizliler tarafından inşa edilen Amura Kalesi, kentin en kalabalık alanı olan birçok hediyelik eşyaların satıldığı büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Merkez Pazar, kentin tarihini yansıtan Ulusal Etnografya Müzesidir. Bissau tropikal bir iklime sahiptir.

Kenti ziyaret etmek için en ideal zaman sıcaklıkların azaldığı ve yağışın olmadığı Aralık ve Nisan ayları arasıdır. Türkiye’den Bissau kentine aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here