PAYLAŞ
Boztepe

Nerede: Ordu

Nasıl gidilir:  Selimiye Mahallesinde bulunan yol güzergahından Oğmaca-Yaraşlıçevre yolu bağlantısı ile ulaşım yapıldığı gibi Atatürk parkında bulunan teleferikle de ulaşılabilir.

Hangi bölgede: Karadeniz Bölgesi

Şehir merkezine ne kadar mesafe uzaklıkta: 6 km

Ordu ilimizin sınırları içerisinde bulunan Boztepe doğa turizmi ile ilgili derleyip topladığımız bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşmayı borç bildik.

Boztepe ordu ilimizde gidilmesi gereken yerlerden biridir. Boztepe’ye çıktığınızda bütün Ordu’yu ayaklarınızın altına alıyorsunuz. Doğa harikası bu yerde ayrılmayı düşünmüyorsunuz. Bu manzaraya  gerçekten doyum olmaz. Yaklaşık denizden 450 metre yükseklikte bulunan bu doğa harikasından Karadeniz’in bütün güzelliklerini burada izlemek mümkündür. Boztepe tarihi hakkında kısa bir bilgi de verelim Boztepe ilk Osmanlı zamanında keşfedilmiştir. 1923 yıllında ordu ilimizin sınırlarına katılan bu yer yerleşim yerlerine rastlanmıştır. Burada yaşayan yerliler tarım, hayvancılık ve turizm ile uğraşmışlardır. Son bir bilgi daha verip bitirelim. Buradan teleferik hizmetin verildiğini söylemiştik bu hizmetle 5 dakikada manzarayı seyrederek ulaşabilirsiniz. Sizin için teleferik ücretlerini de öğrendik.

Tam: 6 tl (gidiş- geliş)

Öğrenci:3 tl (gidiş-geliş)

Boztepe Nerede
Boztepe Nerede

Sonuç olarak Karadeniz’in güzel manzarasını yukarıda seyretmek istiyorsanız ve bol oksijen yeşilliğe hasret kaldıysanız buyurun sizi Ordu  ilimize bekliyoruz.

Boztepe
Boztepe

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz