gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bursa Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde Bar, pub, gece kulübü ve meyhanede geçer. Bu mekanlarda sabaha kadar dibine kadar eğlence devam etmektedir.

Bursa Gece Hayatı

Bursa 2.901.396 Nüfusu ile Marmara bölgemizin en kalabalık 2. şehri Ülkemizin ise en kalabalık 4. şehridir.  İlimizin kalabalık bir nüfusa sahip olması ve aynı zamanda ilimizin hem yaz hem de kış turizmine ev sahipliği yapması gibi sebepler ilimizi çok cazibe bir il kılmıştır. İlimize yaz ve kış aylarında yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi buraya gelir.

Göz at ;

 1. Bursa Gezilecek Yerler
 2. Bursa Gece Hayatı
 3. Bursa’da Gezilecek 10 Yer
 4. Bursa Hayvanat Bahçesi
 5. Timsah Arena Stadyumu Nerede
 6. Bursa Otelleri ve Bursa Otel Fiyatları
 7. Bursa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 8. Bursa’dan İznik’e Nasıl Gidilir, Ulaşım
 9. Bursa Su Oyunları Parkı
 10. Bursa Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 11. Türkiye’nin En İyi 10 Kayak Merkezi
 12. İznik Otelleri ve İznik Otel Fiyatları
 13. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer
 14. Türkiye’nin En Turistik 10 Şehri
 15. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Buraya gelen ziyaretçiler kış mevsiminde Uludağ’a yaz mevsiminde ise daha çok tarihi yapılar ve tatil beldelerini ziyaret eder. Tabi gece olduktan sonra oteline çekilip sabahı bekleyemezsin.

Sonuçta tatilde olan biri gece ve gündüz eğlenceyi dibine kadar yaşamak ister. Bursa da bunun için uygun bir yerdir. İlimizde gece hayatı oldukça parlak geçer. İl merkezinde ve bazı ilçelerinde gece hayatı bambaşka bir hal alır. Burada gece hayatı için Yeni gün yeni lezzetler ve sabaha kadar eğlence demektir.

İlimiz gece hayatı için bulunmaz bir şehirdir. Özellikle İlimiz canlı müziği çokça tercih edilen bir şehirdir. İlimizi çok ünlü ses sanatçıların konserlerine ev sahipliği yaptığını da söylemek gerekir. Şimdi ilimizde bulunan bazı mekanları önereceğim. Buraya giderseniz. Bu mekanlara takılabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.

Bursa Eğlence Hayatı

Hayal Kahvesi Bursa: Bursa ilimizin Nilüfer ilçesinde bulunan FSM bulvarında  bulunur. Bu mekan isminde kahve olarak bilinse de aslında çok amaca hizmet eden bir yerdir. Dışarsıs daha çok restoran ve cafe tarzında olurken içerisi daha çok bar ve gece kulübü tarzını andırmaktadır.

Buraya gelenler Öncellikle canlı müzik için geldiklerini belirtelim. Burada canlı müzik harikadır. Buraya genelde tanıdık simalar konser vermektedir. Buraya hafta içi daha uygun olmaktadır. Hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Buraya hafta sonu gelmeyi düşünüyorsanız kesinlikle rezervasyon yapmanız gerekir. 

Caddeüstü Cafe & Bar: Daha önce FSM Bulvarında bulunan mekan sonra Özlüce’ye taşındı. Hatta ismini de NO : ON olarak değiştirip Bu isimle hizmet vermeye başladı. Çevrede bulunan en nezih mekanlardan biridir.

Güler yüzlü çalışanları ile günün bütün yorgunluğunu üstünüzde atabilirsiniz. Burası neredeyse günün 24 saati açık olmaktadır. Her saat farklı bir aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Sabah kahvaltı yapabilirsiniz. Akşam yemek sonrasında canlı müzikle gecenize renk katabilirsiniz. 

Bursa Suare: Bursa ilimizin Nilüfer ilçesinde bulunur. Bu mekan dünyaca isim yapmış bir yer. Amaçları “Sanatın ve müziğin dilinin evrensel ve birleştirici” gücü olduğunu söylüyorlar. Ülkemizin birçok noktasında şubeleri bulunur.

Her gece farklı bir organizasyonla buraya gelenlere farklı bir lezzet tattırmaktadır. Özellikle ülkemizde son derece başarılı ses sanatçılar burada konser vermektedir. Ortam her şekli ile harikadır. Eğlenmek isteyenlerin yeridir.  

Jolly Joker Bursa: Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi, Nilüfer Hatun Caddesinde bulunur. Burası ilimizin en popüler gece hayatını yaşadığı yerlerden biridir. Burada yerli ve yabancı ses sanatçıları sahne almaktadır. Buraya gelenler kesinlikle eğlenceyi dibine vurular.

Cariye Club: Bursa ilimizin Mudanya ilçesinde bulunur. Canlı müzikle sabahlamak isteyenler için bulunmaz bir mekandır. Buraya her gece farklı bir organizasyonla gecenize renk katmaktadır.

Bursa gece mekanları içinde en çok tercih edilen mekanlardan biridir. Buraya üniversite öğrencileri ve turistlerin sıkça uğradığı bir yerdir. Tavsiye edilir. Yine aynı bölgede  M Pub Bar bulunur. Burası da tavsiye edilir. 

Cha Cha Bar: Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı  Beşevler Mahallesi, Akpınar Caddesinde bulunur. Bursa ilimizin gece hayatını bütün renklerini sonununa kadar yaşatan bir mekandır. Bu mekan yaz ve kış farklı bir konsept ile ziyaretçilerin karşısına çıkmaktadır. Haftanın belirli günlerinde konserler verilmektedir. Tavsiye edilir. 

Çamlık Beach Bar: Bursa ilimizin Gemlik ilçesine bağlı Büyükkumla Mahallesinde bulunur. Deniz kenarında bulunan bu mekan tatilcilerin en çok uğradıkları mekandır. Tatil için buraya gelenler.

Gündüz denizin serin suları ile dans ederken gece bu mekanda canlı müzik eşliğinde hayat bulmaktadır. Burası şiddetle tavsiye edilir. Bunlar dışında Kent merkezinde bulunan Altıparmak Caddesi üzerinde birçok mekan bulunur. Özellikle balık ve rakı sevenler için bulunmaz bir yerdir. Ayrıca Uludağ Üniversitesi çevresinde de gece hayatı çok parlak geçmektedir. Burada bulunan mekanlara da takılabilirsiniz. Yine Nilüfer ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Bulvarındaki mekanlar Üniversite öğrencilerin sıkça uğradıkları mekanlar olur. Bu mekanlarda yaşadığınız ilginç anılarınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

2 YORUMLAR

 1. Özellikle Eşgel ve Ayazma tarafı görülmeli hala dokunulmamış doğa alanları mevcut ve kamp için ideal yerler. Gece hayatı çok etkin olmasada görülmeye değer

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here