Çameli

Çameli; Denizli iline bağlı bir ilçedir. Çameli ilçesi bağlı olduğu Denizli iline 112 km uzaklıkta yer almaktadır. Çameli ilçesi genellikle ormanlar ile kaplı yeşil, şirin bir ilçedir. Doğal güzelliğe sahip alanları ile ön plana çıkan Çameli ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Çameli Yaylacık Dağı: Çameli ilçe sınırlarında yer alan 2150 metre yüksekliğe sahip bir dağdır. Zengin bitki türlerine sahip Çameli Yaylacık Dağı yeşil tabiatı ile ön plana çıkmaktadır. Dört tarafı yüksek termiklere sahip Çameli Yaylacık Dağı yamaç paraşütü ve delta kanat sporları için uygundur. Yamaç paraşütü ve delta kanat sporcuların vazgeçilmezi olan Yaylacık Dağı profesyonel ve amatör sporcuların en çok tercih ettiği yerlerdendir. Yaylacık Dağında tekli ve ikili yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır. Yaylacık Dağının temiz havasında eğlence dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Kolak Gölü: Çameli ilçe merkezine bağlı Kolak Köyünde yer alan krater gölüdür. Kolak Gölü yeşil ağaçlar arasında muhteşem güzelliğe sahip bir göldür. Kolak Gölünün çevresinde bulunan yeşil alanlar mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Bu mesire yerinde otopark, piknik alanları, yürüyüş alanları. Çeşmeler ve tuvaletler bulunmaktadır. Güzel bir hafta sonu geçirmek ve günün yorgunluğunu atmak için bu güzel yere gidip hem muhteşem manzarasına şahit olup hem de piknik yapabilirsiniz. Ayrıca Çameli ilçesinde yer alan Yapraklı Barajı, İmamlar Gediği Mesire yeri ve yaylaları gezmenizi tavsiye ederim.

Çameli Hangi Şehirde
Çameli Haritası
Çameli Nasıl Gidilir
Çameli Nerede
Çameli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here