gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Dakar Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Dakar Senegal Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Dakar ülkenin siyasal, ekonomik, ticari ve kültürel merkezidir.

Dakar Nerede

Bir milyon nüfusa sahip olan Dakar Afrika Kıtasının en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. Dakar Batı Afrika’nın en ucundaki Yeşil Burun Yarımadası üzerinde yer almaktadır. Batı Afrika’nın en gelişmiş kentlerinden biri olan Dakar doğal zenginlikleri ve tarihi mirasları ile her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Dakar kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır :

Bunları da okumalısın ;

  1. Dakar Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Senegal’de Gezilecek 10 Yer
  3. Senegal’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Senegal Nerede?
  5. Senegal Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan kentin en önemli yerlerinden biri olan Goree Adası, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Senegal’in en ünlü yapılarından biri olan Köleler Evi Müzesi, Cap Vert Yarımadası üzerinde yer alan adını suyun renginden alan Pembe Göl, dünyada bronzdan yapılmış en büyük heykel olan 49 metre uzunluğundaki Afrika’nın Rönesans Anıtı, kentin en önemli katedrallerinden biri olan Afrika Anısı Katedrali, kentin en önemli dini yapılarından biri olan Dakar Büyük Camii, Afrika Sanatları Müzesi ve Bağımsızlık Meydanı.

Tropikal iklime sahip olan Dakar kentini ziyaret etmek için en uygun dönem sıcaklıkların azaldığı kasım ve şubat ayları arasıdır. Dakar şehrine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here