Delmece Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Yalova ili, Çınarcık ilçe sınırında bulunan Delmece Yaylası, kestane ve ıhlamur ağaçlarının kokusu eşliğinde ziyaret edilmesi gereken şehrin en popüler yaylalarından biridir.

Yaylanın etrafında Erikli Şelalesi, Yalova Kent Ormanı ve Dipsiz Göl bulunur. İstanbul’a da yakın olan bu yayla, çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret noktası olmaktadır. Şehrin stresi ve kalabalığında sıkılanlar için huzur buldukları bir noktadır. Bir hafta sonu sevdiklerinizle birlikte gelip burada kamp kurup eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.

Delmece Yaylası Nerede?

Delmece Yaylası, Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye  Köyünde bulunur.

Delmece Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Yalova üzerinden Çınarcık ilçesine ulaşılır. Burada Teşvikiye yolu takip edilerek önce Erikli Yaylasına daha sonra Erikli Şelalesine en son Delmece yaylasına ulaşılır. Yollar bir kısmı bozuk olsa da genelde asfaltıdır.

Delmece Yaylası Konaklama İmkanları

Delmece Yaylası, 400 dönümlük bir alan üzerinde 60 hane ahşap ve 20 hane kargır bina bulunur. Burada genelde günü birlik geziler yapılmaktadır. Birden fazla gün kalmak isteyenler ise kamp kurmaktalar. Sizin de yolunuz buraya düşerse bence mutlaka kamp kurun en az iki üç gün burada kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here