PAYLAŞ
Diyarbakır Gece Hayatı

Diyarbakır Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde bar, gece kulübü ve cafelerde geçer. Bunun dışında Dico ve diğer eğlence merkezleri bulunur. Bu mekanlarda gece eğlencesi sabaha kadar devam eder.

Pek çok kişi Diyarbakır ilimizde gece hayatın sönük geçtiğini düşünür ve öyle sanır. Halbuki öyle değil hatta tam aksine Diyarbakır gece hayatı çok renklidir. Diyarbakır 1.673.119 toplam nüfusu ile Güneydoğu Anadolu bölgemizin en kalabalık 3. şehri, Ülkemizin ise en kalabalık 12. büyük şehridir. Nüfusun fazla olması, Burada kocaman bir üniversite bulunması ve Kentin tarihi dokusu gibi etkenler birleştiğinde gece hayatın ne kadar parlak olduğunu düşünebiliriz. Fakat bazı medya kuruluşların ilimiz hakkında çok hoş olmayan haberler yüzünde insanların bu ilimize karşı ön yargıları oluşmaktadır.  Fakat ilimize gelip gezenler bunların hepsi asparagas haberler olduğunu görüyor. Peki ilimizde hiç mi malum olayalar olmuyor. Elbette oluyor. Fakat medyanın abartığı kadar değil. Birde şunu söylemek lazım. Diyarbakır kocaman bir şehir. İlimize bağlı 17 ilçe var. Bazı ilçeleri gerçekten de sıkıntılı. Fakat kent merkezi güvenli ve çok güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. İlimizin merkezi ilçelerinde birçok gece mekanı bulunur. Bu mekanlar sadece hafta sonu değil hafta içi de da tıklım tıklım dolmaktadır. İlimizde yine gece hayatı için Dengbej Evi de bulunmaktadır. Burada dengbejler gelip yanık sesleri ile müthiş türküler seslendirirler. Buraya gelen ziyaretçiler memnun bir şekilde ayrılırlar.  Her geçen gün şehir daha çok gelişiyor. Yeni yeni mekanlar inşa ediliyor. Gece hayatı da buna paralel daha çok renklendirmektedir. Şimdi ilimizde bulunan bazı mekanları yazacağız. Buraya yolunuz düşerse bu mekanlara uğrayabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.

DİYARBAKIR GECE HAYATI

Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

Diyar Cafe: İlimizin en gözde cafelerinden bir olan bu cafe gidip görüp burada eğlenmenizi tavsiye ediyorum.

Yekbun Cafe: İlimizin merkezinde bulunan bu cafe birçok kişi tarafında sıklıkla ziyaret edilmektedir. Buraya yolunuz düşerse ilk ziyaret edeceğiniz mekan bu olmalıdır.

Best Cafe: Burada sevdiklerinizle oturup geç saatlere kadar bir şeyler yeyip içip sohbet edebilirsiniz.

Yankı Cafe: Burada yerel ses sanatçılar eşliğinde gecenize renk katabilirsiniz.

Brother’s Cafe: Burada sevdiklerinizle gelip sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Gece hayatı burada canlı müzik eşliğinde devam eder.

Curcuna Bar: Diyarbakır merkezde bulunan bu mekanda harika müzikler eşliğinde içkinizi içip gecenize renk katabilirsiniz.

Frekans Bar: Diyarbakır merkezde bulunan bu mekanda hem içki içip hemde canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz.

Prestige Rof Bar: Diyarbakır merkezde bulunan bu mekanda değişik organizasyonlar yapılmaktadır. Canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Şark Evi: İlimizin merkez ilçesi Sur’da bulunur. Gazi Köşkünde bulunan bu mekan İlimizin kendine özgü sıra gecelerin yaşandığı yerdir. Burası ilimizin nezih ortamlarından biridir. Canlı müzik ve ortam gayet hoş.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

Diyarbakır Gece Hayatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz