Estonya Nerededir
Estonya Nerededir

Estonya Nerededir? – Estonya Kuzey Avrupa’da yer alan bir Baltık devletidir. Estonya Ülkesi Sovyetler Birliği’nden ilk ayrılan ve kendi parasını basan ilk ülke olma özelliğine sahiptir.

Estonya Nerededir?

Estonya’nın doğusunda Rusya, güneyinde Letonya, kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Baltık Denizi bulunmaktadır. Ülke genelinde 1.500’den fazla ada bulunmaktadır.

Ülkenin en büyük adaları Baltık denizinde bulunan Hiiumaa ve Saaremaa Adaları’dır. Estonya Ülkesi Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkesidir. 15 ayrı yönetim birimine bölünen Estonya ülkesi 183 kırsal belediye, 30 şehir ve 15 ilçeden oluşmaktadır.

Göz at ;

  1. Estonya Gezilecek Yerler
  2. Estonya Nerede?
  3. Estonya’da Gezilecek 10 Yer
  4. Estonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Estonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Tallin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. Vilnius Katedral Meydanı

Ülkenin başkenti Tallin şehridir. Estonya ülkesinin resmi dili Estoncadır. Ayrıca ülkede Rusça, İngilizce, Fince, Almanca ve İsveççe dilleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ilıman iklimin hâkim olduğu Estonya’da kışlar kar yağışlı ve soğuk; yazlar ise sıcak geçmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ülkenin başkenti olan Tallin şehrine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here