gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Havana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir – Havana Küba’nın başkentidir. Havana Küba’nın kuzeyinin orta kısmında Meksika Körfezinin kıyısında yer almaktadır.

Havana Nerede

Havana; Devrim Meydanı, tarihi yapıları, müzeleri ve halkının yaşam tarzı ile pek çok turistin ilgi odağıdır. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Havana kentinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Havana kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler:

Göz at ;

  1. Havana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Küba’da Gezilecek 10 Yer
  3. Küba Nerede?
  4. Küba’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

12 kilometrekarelik alana sahip olan dünyanın en büyük 31. meydanı Devrim Meydanı diğer adı ile Plaza de la Revolucion, Mercaderes Caddesi’nin sonunda yer alan Eski Meydan olarak da anılan Plaza Vieja, Havana Katedrali, Havana’nın Dünya Miras Sit Alanı olarak kabul edilen Eski Havana bölgesinde bulunan Devrim Müzesi, Sahil şeridinde yer alan 8 kilometrelik yürüyüş yolu Malecon, geçmişi Havana’nın kuruluşuna kadar dayanan kentin önemli ve tarihi bir caddesi olan Calle Obispo ve Plaza de Armas Meydanı.

Tropikal iklimin hüküm sürdüğü Havana kentini ziyaret etmek için en ideal dönem Ağustos ve ekim ayları arasıdır. Havana kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here