Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri

Nerede: Osmaniye

Nasıl gidilir: İl merkezinde dolmuş veya taksi ile ulaşım yapılabilir.

Hangi bölgede: Akdeniz Bölgesi

Şehir merkezi ile arasındaki mesafe ne kadar: 4 km

Osmaniye ilimizin merkezinde bulunan Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri ile ilgili gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yerine Nasıl Gidilir
Karaçay Şelalesi ve Mesire Yerine Nasıl Gidilir

İlimizin merkezinin 4 km ötesinde saklı bir cennet bulunur. Yaz ayında sevdiklerinizi yanınıza alıp yola çıkıyorsunuz. Belli bir süre arabayı durdurup Yaya olarak devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Bir süre sonra 30 metre yüksekliğinde şırıl şırıl akan suyun sesini duyuyorsunuz. Biraz daha yol aldıktan sonra suyun serinliğini de vücudunuzda hissediyorsunuz. Bu su ilimiz için önemli olan Karaçay şelalesidir. Bu şelale karşısında durup suyun yukarıda aşağıya doğru dans edişini izlemeye doyamıyorsunuz. Şelale ile birlikte çam ağaçlarının oluşturduğu manzara ile büyüleniyorsunuz. Bütün yorgunluk ve sıcaklığı unutuyorsunuz. Adeta enerji depoluyorsunuz. Biraz daha ileri gittiğiniz de piknik yerini görüyorsunuz hafta içi hafta sonu hiç fark etmez buraya geldiğinizde birçok aileyi görmek mümkündür. mangal ateşinizi yakıyorsunuz. Biraz sonra sofra hazır oluyor. Yemeğinizi yedikten sonra semaveriniz yakıyorsunuz. Daha sonra manzara karşısında oturup çayınızı yudumlarken zamanın donmasını istiyorsunuz. Akşama kadar doyasıya bu alanda eğleniyorsunuz. Sevdiklerinizle birlikte güzel zaman geçirmiş oluyorsunuz. Ayrıca burada Çukurova bitkilerin yetiştiği yerdir. Ayrıca ziyaretçilerin ihtiyacına cevap veren bir lokanta da bulunmaktadır.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri
Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri Nerede?

Sonuç olarak yolunuz bu ilimize düşerse mutlaka buraya uğrayıp sevdikleriniz ile birlikte çok güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri
Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here