gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kongo Nerededir? – Kongo Cumhuriyeti Batı Afrika’da Güney Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir ülkedir. Kongo Cumhuriyeti ülkesinin güneyinde Angola, batısında Gabon, kuzeyinde Kamerun ve Orta Afrika Cumhuriyeti, batısında ve güneybatısında Demokratik Kongo Cumhuriyeti bulunmaktadır.

Kongo Nerededir?

Kongo Cumhuriyeti; cumhuriyet sistemi ile yönetilmektedir. Kongo Cumhuriyeti 12 bölgeden oluşmaktadır. Kongo Cumhuriyetinin başkenti Brazzaville şehridir. Ülkenin en önemli şehirleri Ouesso, Owando ve Pointe Noire şehirleridir. Kongo Cumhuriyeti ülkesinin resmi dili Fransızcadır. Ayrıca ülkede Fransızca dışında yerel dil ve lehçeler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kongo Cumhuriyetinde Gezilecek 10 Yer

Kongo Cumhuriyeti halkının yüzde 50’si Hristiyanlık, %48’i animizm, yüzde ikisi ise Müslümanlık dinine inanmaktadır. Kongo Cumhuriyeti ekvatorda yer aldığından dolayı Ekvatoral bir iklime sahiptir. Yılın her mevsimi benzer sıcaklık ve nem oranına sahip olan Kongo Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek için mart- mayıs ve Ekim- aralık ayları arası uygundur. Kongo Cumhuriyeti vize istemektedir. Türkiye’den Kongo Cumhuriyeti’ne aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here