Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti

Kastamonu kent merkezinde bulunan Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Gezilip görülmeye değer tarihi ve kültürel bir müzedir.

Müze binası, 1876–1881 yılları arasında Kastamonu Askerlik Şubesi Başkanı olan Mir Liva Sadık Paşa tarafından konak olarak inşa edilmiştir. Uzun yıllar konak olarak hizmet gören bu bina 1997 yıllında Kültür Turizm Bakanlığı tarafında restore edilip müzeye çevrilmiştir. Müze binası 3 katlıdır. Bu katların her birinde Kastamonu ilimizin tarihi ve kültürünü yansıtan objeler sergilenmiştir.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Nerede?

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Kastamonu kent merkezine bağlı Hepkebirler Mahallesi, Sakarya Caddesi üzerinde bulunur.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Nasıl Gidilir?

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Kastamonu kent merkezinde bulunur. Buraya yaya olarak ulaşılabileceği gibi toplu taşıma araçları kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Ziyaret Saatleri

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi giriş ücreti 5 TL’dir.

1 YORUM

  1. […] Liva Paşa Konağı; Mirliva Sadık Paşa tarafından 1879-1881 yılları arasında inşa edilmiştir. 1978 yılında Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek 1997 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Ahşap bir yapıdır. İki girişi bulunmaktadır. Müze üç katlıdır. Müzenin giriş katında Kastamonu’nun tarihi yansıtan fotoğraflar bulunmaktadır. Birinci katında Kastamonu yöresinin el sanatlarını yansıtan ahşap eserler, dokuma eserler, urgancılık, bakırcılık gibi eserler sergilenmektedir. Müzenin üt katı ise Kastamonu evlerinin kültürünü yansıtacak şeklide dizayn edilmiştir. yaya olarak ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi Gezilecek Yerler […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here