gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Luanda Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Luanda şehri Angola ülkesinin başkentidir. Angola ülkesinin en büyük ve en kalabalık şehri olan Luanda aynı zamanda ülkenin bir numaralı liman kenti, en önemli endüstri ve kültür merkezidir.

Luanda Nerede

Luanda Atlantik Okyanusunun kıyısında yer almaktadır. Luanda dünyada Portekizce konuşulan yerler arasında en kalabalık nüfuslu 3. şehridir. Luanda şehrinin nüfusu 2 milyon kişidir. Luanda şehri doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ile ön plana çıkmaktadır.

Göz at ;

  1. Angola’da Gezilecek 10 Yer
  2. Angola Gezilecek Yerler
  3. Angola Nerede?
  4. Angola’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Tarık Zaidi, Angola’nın Yerel Kabilelerini Çekti (13 Fotoğraf)
  7. Luanda Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti

Luanda şehrinde başlıca gezilecek yerler; Antropoloji Müzesinin bulunduğu Museu de Antropoliga, dikkat çekici kubbeye ve pembe bir binaya sahip olan Banco Nacionel de Angola ( Angola ulusal Bankası) tarihi bina, Eyfel Kulesi’nin mimarı tarafından 1890 yılında inşa edilen Palacio de Ferro tarihi yapıdır.

Sıcak yarı kurak iklime sahip olan Luanda şehrini gezmek için en uygun dönem bahar aylarıdır. Luanda şehrinde Uluslararası bir Havaalanı bulunmaktadır. Türkiye’den Luanda şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here