gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Nijer Nerededir? – Nijer Batı Afrika’da yer alan bir Afrika ülkesidir. Nijer Ülkesi doğuda Çad, batıda Burkina Faso ve Mali, kuzeyde Cezayir ve Libya ülkeleri ile komşudur.

Nijer Nerededir?

Birçok etnik grubu bünyesinde barındıran Nijer ülkesi dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Nijer ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Niamey şehridir. Niamey şehri Nijer Irmağının yanında yer almaktadır.

Göz at ;

  1. Niamey Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Nijer’de Gezilecek 10 Yer
  3. Nijer Nerede?
  4. Nijer’in başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Nijer Ülkesi 2010 yılından beri askeri cunta ile yönetilmektedir. Nijer Ülkesi 7 bölge ve 1 başkent bölgesinden oluşmaktadır. Ülkenin resmi dili Fransızca dilidir. Ülkede Fransızca dışında Zarma, Tuareg, Kanuri, Hausa ve Gulmancema dili gibi ulusal diller de konuşulmaktadır.

Nijer ülke nüfusunun yüzde 80’ini Müslümanlar oluşturmaktadır. Geri kalan yüzde 20’lik kısmını ise Hristiyanlık ve yere inançlara inananlar oluşturmaktadır. Nijer ülkesinin para birimi Batı Afrika CFA frangıdır.

Kurak ve sıcak bir iklime sahip olan Nijer Ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem Aralık ve şubat ayları arasıdır. Vize isteyen ülkeler arasında yer alan Nijer ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here