Pınarhisar

Pınarhisar Kırklareli iline bağlı bir ilçedir. Pınarhisar ilçesi Kırklareli il merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Köklü bir tarihi geçmişe sahip Pınarhisar ilçesinde tarihi birçok yapı bulunmaktadır. Pınarhisar ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Pınarhisar Kalesi: Pınarhisar ilçesinde yer alan kalenin kitabesi mevcut olmadığından kim tarafından ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Yapısından Bizans Döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Muhteşem bir işçiliğe sahip Pınarhisar kalesi sağlam olarak günümüze ulaşmayı başarmış eserlerdendir.  Tarihi bir doyum yaşatan Pinarhisar Kalesi görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Hundi Hatun Camii: Pınarhisar ilçesinde yer alan Hundi Hatun Camisinin kim tarafından ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmese de 15. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Kare planlı olarak yapılan cami farklı dönemlerde geçtiği onarımlar ile orijinal halinden uzaklaşmış olsa da günümüze ulaşmış eserlerdendir.

Evciler Köyü Göleti: Pınarhisar ilçesinin en çok tercih edilen mesire yeridir. Muhteşem bir manzaraya sahip göletin çevresi meşe ağaçları ile kaplıdır. Bu gölet üstünde olta balıkçılığı yapılmaktadır. Ayrıca göletin yeşil çevresi kamp kurmak ve izcilik yapmak için uygundur.

Pınarhisar Hangi Şehirde
Pınarhisar Nasıl Gidilir
Pınarhisar Nerede Haritası
Pınarhisar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here