Poyrazlar Gölü Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Sakarya merkez Adapazarı ilçe sınırında bulunan Poyrazlar Gölü, muhteşem manzarası ile görülmesi gereken yerlerden biridir.

Poyrazlar Gölü  Milli Park

Doğa bir güzelliğe sahip gölün çevresi Milli Park olarak kullanılmaktadır. Bu park içinde piknik alanları, çocuk oyun alanları, iskeleler ve kameriyeler yer almaktadır. Poyraz Gölünde olta balıkçılığı yapmak mümkün. Fakat göl çok derin olduğundan dolayı gölde yüzmek yasak. Yeşillikler içinde mavinin en güzel rengini sunan Poyrazlar Gölü muhteşem manzarası ile görülmesi gereken yerlerdendir. Buraya yaz aylarında çok sayıda insan akın eder. Özellikle şehir merkezine yakın olmasından dolayı bu cazibeyi daha çok artırmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte güzel bir gün geçirmek istiyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız.

Poyrazlar Gölü Nerede?

Adapazarı ilçe merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Teke Gölü olarak da adlandırılan Poyrazlar Gölü Sakarya Irmağının yanında bulunmaktadır.

Poyrazlar Gölü Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla Adapazarı-Karasu güzergahını kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Poyrazlar Gölü Giriş Ücreti

Poyrazlar Gölü Piknik alanına giriş için ücret ödemeniz gerekir. Burada araba başına 15 TL alınmaktadır.

Poyrazlar Gölü Ne yapılır?

Burada yapılacak birçok şey vardır. Özellikle huzur aramak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Burada sevdiklerinizle mangal keyfi yaşayabilir, Orman içerisinde gezinti yapabilir veya gölün kenarında oturup sohbet edebilirsiniz. Ya da Olta ile gölde balık tutabilirsiniz. Ayrıca Gölün karşı kıyısındaki girişin yanında bir lunapark bulunur. Özellikle aileli çocukların alternatif bir eğlence yeridir.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here