Karasu Maden Deresi

Karasu Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Karasu ilçesi Sakarya il merkezine 58 km uzaklıkta yer almaktadır. Karasu doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir ilçedir. Karasu ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Karasu Gezilecek Yerler

Karasu Maden Deresi

Maden Deresi: Karasu ve Kocaali arasında yer almaktadır. Karasu ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Doğal bir güzelliğe sahip olan Maden Deresi çevresinde 1914 yılına kadar Fransızlar tarafından kullanılan maden tesisleri bulunmaktaymış.

Göz at ;

 1. Karasu Gezilecek Yerler
 2. Karasu Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Karasu Sahili
 4. Karasu Otelleri ve Karasu Otel Fiyatları
 5. Sakarya Gezilecek Yerler
 6. Sakarya’da Gezilecek 10 Yer
 7. Sakarya Gece Hayatı
 8. Sakarya Otelleri ve Sakarya Otel Fiyatları
 9. Sakarya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 10. Acarlar Longozu
 11. Poyrazlar Gölü
 12. Karasu Sahili
 13. Sakarya Gölkent
 14. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 15. Sakarya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 16. Sapanca Gölü
 17. Sapanca Nerede, Nasıl Gidilir
 18. Soğucak Şelalesi
 19. Sapanca Gece Hayatı
 20. Sapanca Otelleri ve Sapanca Otel Fiyatları

Dere adını eski zamanlarda burada yer alan maden tesislerinden almıştır. Yeşillikler arasında yer alan Maden Deresi akan suların sesi ile adeta doğal bir musiki oluşturuyor. Maden Deresinin eşsiz manzarasına karşı piknik yapabilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Maden Deresi çevresinde yer alan ağaçlar altında, kiremit çatılı, ahşap kamelyalardan oluşan tesislerde alabalık yiyebilirsiniz.

Hatta burada çadır kurup kuşların sesi eşliğinde muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Maden Deresi çevresinde ceviz, fındık, kestane ve böğürtlen ağaçları yer almaktadır. Eğer mevsiminde giderseniz bu meyveleri toplamanın keyfine varabilirsiniz. Muhteşem doğa fotoğrafları çekeceğiniz doğa harikası bir yer olan Maden Deresi görülmesi gereken yerlerdendir.

Karasu Maden Deresi

Acarlar Longozu: Karasu ilçesinde yer alan Acarlar Longozu Kırklareli ilinde yer alan İğneada Longozundan sonra ülkemizin en büyük ikinci longozudur.

Longoz su içine batan orman demektir. Acarlar Longozu içinde deniz, kumul, orman ve gölü bir arada barındıran eşsiz bir güzelliğe sahip ender yerlerdendir. Acarlar Longozu içinde çok sayıda farklı bitki türleri, kuşlar, balıklar ve hayvan çeşitleri bulunmaktadır.

Acarlar Longozu içinde ve çevresinde yürüyüş yolları, restoranlar ve piknik alanları yer almaktadır. Acarlar Longozu içinde yer alan gölde olta balıkçılığı yapabilir ve deniz bisikleti ile gölde dolaşabilirsiniz.

Doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Acarlar Longozu muhteşem doğası ve eşsiz güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Karasu Acarlar Longozu

Küçükboğaz Gölü: Karasu ilçesinde yer alan Küçükboğaz Gölü küçük bir set gölüdür. Çok yağış aldığı zaman Karadeniz ile birleşen Küçükboğaz Gölü harika bir görünüme ulaşıyor.

Karadeniz ile birleşmesi ile tatilcilere hem tatlı suda hem de tuzlu suda yüzme keyfini yaşatıyor. Küçükboğaz Gölünde kızılkanat, sazan ve tatlı su kefali bulunmasından dolayı göl olta balıkçılığı yapmaya da uygun. Küçükboğaz Gölünün yeşil çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Göl çevresinde birçok dinlenme tesisleri yer almaktadır. Çam ormanlarının bol oksijenli havasında gölün muhteşem manzarasına karşı oturup piknik yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Karasu Küçükboğaz Gölü

Yeni Mahalle: Karasu ilçesinde yer alan Yeni Mahalle ilçenin en çok ziyaretçi alan yeridir. Yeni Mahalle Sakarya Nehri’nin Karadeniz ile birleştiği yerde bulunmaktadır.

Karadeniz ile Sakarya Nehrinin birleşmesi ile oluşan görsel şölen Yeni Mahallenin adını duyurmasını sağlamıştır. Muhteşem bir güzelliğe sahip Yeni Mahalleye Karasu ilçe merkezinde kalkan toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir gezi için Karasu ilçesini ziyaret etmenizi ve yukarıda anlattığım yerleri görmenizi tavsiye ederim.

NOT

Karasu Otelleri ve Karasu Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Karasu Otelleri ve Karasu Otel Fiyatları

Karasu Yeni Mahalle
Karasu Hangi Şehirde
Karasu Haritası
Karasu Lunapark
Karasu Merkez
Karasu Nasıl Gidilir
Karasu Nerede
Karasu Sahil
Karasu Sahilleri
Sakarya Karasu

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz