Acarlar Longozu Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama & Giriş Ücreti

Sakarya ili, Karasu ilçe sınırında bulunan Acarlar Longozu,  Edirne ilinde yer alan İğneada Longozundan sonra ülkemizin en büyük ikinci longozudur.

Longoz su içine batan orman demektir. Acarlar Longozu içinde deniz, kumul, orman ve gölü bir arada barındıran eşsiz bir güzelliğe sahip ender yerlerdendir. Genişliği 250–1250 m, uzunluğu 7,5 km’dir.

Göz at ;

 1. Sakarya Gezilecek Yerler
 2. Sakarya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Sakarya Gece Hayatı
 4. Sakarya Otelleri ve Sakarya Otel Fiyatları
 5. Sakarya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 6. Acarlar Longozu
 7. Poyrazlar Gölü
 8. Karasu Sahili
 9. Sakarya Gölkent
 10. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 11. Sakarya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 12. Sapanca Gölü
 13. Sapanca Nerede, Nasıl Gidilir
 14. Soğucak Şelalesi
 15. Sapanca Gece Hayatı
 16. Sapanca Otelleri ve Sapanca Otel Fiyatları

Acarlar Longozu içinde çok sayıda farklı bitki türleri, kuşlar, balıklar ve hayvan çeşitleri bulunmaktadır. Acarlar Longozu içinde ve çevresinde yürüyüş yolları, restoranlar ve piknik alanları yer almaktadır.

Acarlar Longozu içinde yer alan gölde olta balıkçılığı yapabilir ve deniz bisikleti ile gölde dolaşabilirsiniz. Doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Acarlar Longozu muhteşem doğası ve eşsiz güzelliği ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Acarlar Longozu Nerede?

Acarlar Longozu, Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı  Denizköy Mahallesinde bulunur. Sakarya il merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunur. 

Acarlar Longozu Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Karasu merkezine varmak gerekir. Karasu ilçesi Sakarya il merkezine 158 km uzaklıkta yer almaktadır. Sakarya merkezden kalkan araçlarla buraya ulaşılabilir.  Karasu kent merkezinden 108 numaralı otobüs hattıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Acarlar Longozu Konaklama

Acarlar Longozu’nu ziyaret edip burada kalmak isterseniz konaklama yerleri olduğunu belirtelim. Burada Ormantik Park’a ait bungalov evleri bulunur. Buraya gitmeden bilgi sahibi olup rezervasyon yaptırmak istiyorsanız 0535 228 40 07/ 0538 642 64 67 numaralarıyla iletişime geçin.

Acarlar Longozu Giriş Ücreti

Acarlar Longozu Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here