PAYLAŞ
Karasu Sahili Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama & Gece Hayatı

Sakarya ili, Karasu ilçe sınırında bulunan Karasu Sahili, Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise en uzun ikinci sahilidir.

Deniz, kum ve eğlence merkezleriyle vazgeçemeyeceğiniz bir yerdir. Sahil uzunluğu yaklaşık 20 km’dir. Kumu, Birçok hastalığa iyi gelindiği söylenmektedir. Özellikle bazı romatizmal hastalıkların iyileştirmesi için iyi olunduğu söylenilir. Burada denize girenler biraz dikkat etmelidir. Çünkü burada denizi bazen çok dalgalı olmaktadır. Buraya her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist uğramaktadır. Yaz kavurucu sıcağında kendinizi Karadeniz’in serin sularına bırakın. Burada ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Karasu Sahilin hırçın denizine rağmen her yıl çok sayıda insan buraya akın etmektedir. sebebi ise Sahilin geniş ve ferah olmasıdır.

Karasu Sahili Nerede?

Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

Karasu Sahili, Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Yalı Mahallesinde bulunur.

Karasu Sahili Nasıl Gidilir?

Karasu Sahili’ne şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz. Ya da Sakarya merkezden Karasu ilçesine gelen otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Sakarya’dan buraya yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Buraya hafta içi gelmeye çalışın hafta sonu çok kalabalık olmaktadır. Özellikle otopark bulmakta zorlanabilirsiniz.

Karasu Sahili Konaklama & Gece Hayatı

Karasu sahili boyunca çok sayıda otel ve pansiyon bulunur. Ayrıca burada kiralık yazlık evler de bulunur. Buraya gelmeden İnternet üzerinde bütçenize göre bir yer ayarlayabilirsiniz. Konaklama yönünde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Gece Hayatına gelecek olursak burada gece hayatı çok renkli olmaktadır. Otel barları ve canlı müzikleriyle sabaha kadar doyasıya eğlenebilirsiniz. Buranın gecesi başka gündüzü de başka güzeldir.

Karasu Sahili’nde Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Karasu sahilinde dikkat etmeniz gereken husuları birkaç madde halinde siz değerli okurlarımızla sunmak istiyorum.

  • 1-Buraya gitmeden önce otel veya pansiyon rezervasyonu yaptırın. Yaptırmayacak olsanız dahi gitmeden küçük bir araştırma yapıp öyle gidin.
  • 2-Buraya gittiğinizde hava rüzgarlıysa denize girmeyin. Girecek olsanız dahi fala açılmayın. Deniz çok dalgalı olmaktadır. Burada cankurtaranlar bulunur. Fakat yine de siz fazla açılmayın.
  • 3-Hafta içi gitmeye çalışın. Hafta sonu feci şekilde kalabalık olmaktadır.
  • 4-Buraya şahsi aracınızla gitmenizi tavsiye ederim. Özellikle ailece gidecekseniz bu şart.
  • 5-Sahil kenarında özel eşyalarına sahip çıkın. Zaman zaman hırsızlık olayları duyulmaktadır.
  • 6- Kumsalın hemen karşısında bir çay bahçesi ve çocuk parkı bulunmaktadır. Bu sahil bu yönüyle diğer sahillerden ayrılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz