gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Rabat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Rabat Fas ülkesinin hem politik hem de idari anlamda başkentidir. Rabat kenti Fas ülkesinin kuzeybatısında Atlantik Okyanusu kıyısına dökülen Bou Regreg Nehri Kıyısında yer almaktadır. 

Rabat Nerede

Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Rabat kolonyal mimarisi, caddeleri, dükkanları, sokak anıtları, heykelleri, parkları ve tarihi yapıları ile görülmeye değer bir şehirdir.

Göz at ;

  1. Rabat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Fas’da Gezilecek 10 Yer
  3. Fas Nerede?
  4. Fas’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Fas Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Rabat kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler; Şehrin güneyinde yer alan Orta Çağ döneminden kalma bir antik kent olan Chellah Antik Kenti, 44 metre yüksekliğe sahip olan ve cami minaresi olarak yapılan Hassan Kulesi, 1971 yılında geleneksel mimaride inşa edilmiş olan Fas Kralı Hassan II ve iki oğlunun mezarlarının bulunduğu Muhammed V Mozolesi ve 20. Yüzyılda Fransızlar tarafından yapılmış olan muazzam güzelliğe sahip olan Andalusian Bahçeleridir.

Rabat kentinde Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kentte kışlar serin; yazlar ise sıcak geçmektedir. Türkiye’den Rabat kentine direkt uçuşlar bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here