Fas Nerededir
Fas Nerededir

Fas Nerededir? – Fas Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Fas Ülkesi Afrika kıtasında bulunmasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülkedir. Fas; Afrika kıtasının kuzeybatı ucunda yer almaktadır.

Fas Nerededir?

Fas doğuda Cezayir, batıda Atlas Okyanusu, güneyde Moritanya, kuzeyde Cebelitarık Boğazı ve Akdeniz ile çevrilidir. Fas ülkesinin başkenti Rabat şehridir. Rabat şehri ülkenin en önemli turistik yeri ve ülkenin öğretim merkezidir. Fas ülkesinin en büyük şehri ise Kazablanka şehridir. Ülkenin resmi dili Arapçadır.

Göz at ;

  1. Fas Gezilecek Yerler
  2. Rabat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Fas’da Gezilecek 10 Yer
  4. Fas Nerede?
  5. Fas’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Fas Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Bunun yanı sıra ülkede Berberice dili, Sehelha dili, Fransızca ve İspanyolca da konuşulmaktadır. Ülkenin resmi dini İslam’dır. Ülkenin para birimi ise Fas Dirhemidir. Afrika’da yer almasından dolayı Fas ülkesinde yaz ayları oldukça yüksek sıcaklıklarla geçmektedir.

Bundan dolayı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun tarih Kasım ve Mart ayları arasıdır. Fas Ülkesi süresi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den Fas ülkesinin başkenti olan Rabat şehrine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here