Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir & Tekne Tur Fiyatları

Samsun ili, Vezirköprü ilçe sınırında bulunan Şahinkaya kanyonu, gezilip görülmesi gereken harika bir doğal güzelliktir.

Altınkaya Baraj Gölünde bulunan Şahinkaya Kanyonu dik yamaçları ile dağcıların gözde yerlerindendir. Kendine has güzelliği ile büyüleyici bir güzellik oluşturan Şahinkaya Kanyonu ilçenin en dikkat çeken doğal yeridir. Buraya gelen biri kesinlikle harika bir gün geçirir. Tekne turlarıyla kanyonu gezebilir ya da ailece burada piknik yapabilirsiniz. Tabi bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz. İnsana huzur veren her şey burada mevcuttur. Yeter ki siz gelip görün. Pişman olacağınızı hiç sanmıyorum. Günün sonunda ben daha önce buraya neden gelmedim diye hayıflanacaksınız.

Şahinkaya Kanyonu Nerede?

Şahinkaya kanyonu, Samsun’un Vezirköprü ilçe merkezine bağlı Kuruçay Köyünde bulunur. Vezirköprü ilçe merkezine 17 km uzaklıkta yer almaktadır.

Şahinkaya Kanyonu Nasıl Gidilir?

Şahinkaya kanyonu’na ulaşmak için iki farklı yol bulunmaktadır. Öncellikle şunu belirtelim buraya toplu taşıma aracıyla gidilmemektedir. Buraya şahsi aracınızla gitmenizi tavsiye ediyorum. Vezirköprü ilçe merkezine geldikten sonra burada Adatepe, Oymaağaç ve Türkmen Köylerini takip ederek ulaşılabilir. İkinci seçenek ise Kastamonu yolundan 11 km devam ettikten sonra Çeltek Mahallesi yol ayrımına geleceksiniz. Burada yaklaşık 4-5 km yola daha devam edersiniz. Kanyona ulaşmış olursunuz. Yollar biraz bozuktur. 1. yol daha iyidir.

Şahinkaya Kanyonu Tekne Tur Fiyatları

Şahinkaya Kanyonu’nu gezmeniz için tekne kiralamanız gerekecektir. Burada tekne turları kişi başı 10 TL’dir. Yaklaşık tur süresi 20-25 dakika arasında değişmektedir. Ya da ailece bir tekne kiralayabilirsiniz. Ailece bir küçük tekne kiraladığınız da bu da size maliyeti 50 TL olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here