Savaştepe

Savaştepe Balıkesir’in çok güzel ilçelerinden birisidir. Savaştepe; Balıkesir’e 49 km uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’deki tüm güzellikleri içerisinde barındıran Balıkesir’ de dağ, orman, kaplıca, şelale dışında keşfedilmeyi bekleyen peri bacaları da bulunmaktadır.

Savaştepe Gezilecek Yerler

Peribacaları: Savaştepe’ye 4 km uzaklıkta bulunan Yağcılar köyünde yer almaktadır. Suçıktı yanında bulunan, karaçam ormanı içerisinde yer alan peribacaları jeolojik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Savaştepe de bulunan peribacaları keşfedilmeyi bekleyen bir güzellik. Her biri doğa harikası olan bu peribacaları görülmesi gereken yerlerdendir.

Göz at ;

  1. Savaştepe Gezilecek Yerler
  2. Savaştepe Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Balıkesir Gezilecek Yerler
  4. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  5. Balıkesir Gece Hayatı
  6. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  7. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  8. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Yazören Mağarası: Savaştepe’nin Yazören Köyünde bulunmaktadır. Uzun süre yapılan araştırmalar sonucunda keşfedilen Yazören mağarası görülmesi gereken yerlerdendir. Gezilecekyerler.com – Yakın zamanda keşfedilmesine rağmen birçok kişinin dikkatini çekmiş ve çok sayıda turist alan bir gezi alanına dönüşmüştür. Yazören Mağarasının içini mutlaka görmeli keşif edilen bu güzelliğe şahit olmalısınız.

Balıkesir Savaştepe peyniri ile ünlü bir ilçedir. Her yıl eylül ayında geleneksel “Peynir Festivali” düzenlenmektedir. Bu festivallerde; yağlı güreş, halk konserleri gibi etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca ilçe merkezinde iki ulu çam bulunmaktadır. Asırlık bu çınarları görmenizi tavsiye ederim.

Savaştepe Nasıl Gidilir
Savaştepe Nasıl Gidilir
Savaştepe Hangi Şehirde
Savaştepe Hangi Şehirde

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here