gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Selanik Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı denilince akla ilk olarak gelen yerler sahil boyunca bulunan gece mekanları ve güney batıdaki Krini semtinde bulunan clupler gelir. Bu mekanlarda eğlence neredeyse tüm gün devam eder.

Selanik , Yunanistan’ın 2. büyük kenti ve aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal’in Doğduğu şehirdir. Bu nedenle bu şehir Türkler açısında önemli bir yere sahiptir. Bu şehirde çok sayıda Türk bulunmaktadır. Her yıl dünyanın birçok yerinde başta da Türkiye’den olmak üzere burayı ziyaret ederler. Şehrin Gece hayatına bakacak olursak; Uyumayan şehir olarak bilinen Selanik gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Dünya’da en hareketli gece hayatın yaşandığı şehirlerden biri de hiç şüphesiz burasıdır. Burada sabaha kadar mutlaka eğlenebileceğiniz bir mekan bulursunuz. Yunanistan gece hayatında bahsedince Tavernalar’da bahsetmesek olmaz.  Tavernalarda çalan müzikler ve içilen uzolar sayesinde gece hayatı çok parlak geçmektedir. Şimdi şehirde bulunan gece mekanlarına bakalım. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

SELANİK GECE KULÜPLERİ

The Hoopy Pub

Selanik şehrin en gözde mekanlarından biridir. Buraya gelenler genelde bira içmek için gelirler. Dünyanın en popüler biraları bu mekanda bulunur. Onun dışında el yapımı biralarda bulunur. Her damak tadına uygun bira bulmak mümkündür. Onun dışında iç görüntüsü ise Bira severler seveceği bir şekilde dizayn edilmiştir. Bira severlerin akın ettiği bir mekandır.

Adres: Nikiforou Foka 6, Thessaloniki 546 21

Telefon: +30 231 026 9203

Boat Bar

Şehrin belki de dünyanın en en farklı gece mekanıdır. Sebebini soracak olursanız bir deniz üstünde tekne var. Bu tekne sabaha kadar deniz üstünde tur atırarak size gece hayatını yaşatıyor. Bütün Şehri gezdirerek gece hayatınıza renk katıyor. Zengin içki menüsü ve harika müziklerle size harika bir gece yaşatıyor. Giriş ücretsiz olup sadece içtiğiniz içkilerin fiyatını ödüyorsunuz.

Adres: Behind the White TowerThessaloniki, Yunanistan

Tabya

Bu mekan eğlence, sanat ve tarih bir arada bulunuyor. Burada sanat sergileri bulunuyor. Oturup kahvenizi veya içkinizi yudumlarken sergileri izleyebilirsiniz. Burada klasik şaraplar çok ön plandadır. Bu mekana yerli halkın dışında Turistler de buraya akın etmektedir.

Adres: Kon/nou Melenikou 14, Thessaloniki 546 35, Yunanistan

Telefon: +30 231 124 2522

Arabella Floating Bar

Boat Bar gibi bir mekan olup deniz üstünde korsan gemiyi andıran ve harika bir işçilikle bir gemi bulunmaktadır. Bu gemi ile deniz üstünde yarım saatlik turlarla hem geziyorsunuz hemde harika bir gece yaşıyorsunuz. Girişi ücretsiz olup bir şey içme zorunluğu da yoktur. Gün içinde de bu turlar yapılmaktadır.

Adres: Leoforos Nikis | Thessaloniki Paralia / Lefkos Pirgos, Thessaloniki, Yunanistan

Telefon: +30 698 722 1040

Tribeca All Day

Şehir merkezinde ve denizin altında bulunan harika bir mekandır. Burası lezzetli kokteylleri ile bilinir. Kokteyl seviyorsanız kesinlikle doğru adresiniz burası olmalıdır. Manzara harika ortam harika servisler harikadır. Şiddetle tavsiye edilir.

Adres: Leof. Nikis 19, Thessaloniki 546 23

Telefon: +30 231 022 6604

Esatto

Selanik sahilin kenarında kurulan bu mekanda harika gün batımı izlenir. Günün kararması ile birlikte canlı müzik eşliğinde harika saatler yaşayabilirsiniz. Manzara eşliğinde Lezzetli sıra dışı kokteyller içip  güzel bir gece geçirmek isteyenlerin adresidir.

Adres: Leof. Nikis 45, Thessaloniki 546 22

Telefon: +30 694 730 8786

MOJO café bar

Gündüz ve gece müşterilerine açık olan bu mekanda harika saatler yaşayabilirsiniz. Gün içerisinde birçok kişi kahve içmek için gelir. Gece ise eğlenip içki içmek için tercih edilir. Büyük bir bahçesi olması mekanı cazip hale getirmiştir.

Adres: Pl. Aristotelous 4, Thessaloniki 546 23
Telefon: +30 231 027 6341

Bedroom Club

Selanik’te güzel bir gece yaşamak isteyenlerin akın ettiği bir mekandır. Mekan genelde gençlerden oluşmaktadır. Şehrin en eğlenceli gece hayatının yaşandığı bir mekandır. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Tavsiye edilir.

Adres: Navarchou Kountouriotou, Thessaloniki 546 25

Telefon: +30 231 055 5421

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here